מזגן היברידי המופעל באנרגיית השמש

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו!

הקיץ הישראלי ההולך ומתחמם הופך את השימוש במזגן לפעולה הכרחית שאין לה חלופות. השימוש הגבוה צורך חשמל רב, יקר ופוגע באיכות הסביבה. חברה ישראלית בשם linum systems שוקדת בימים אלה על פיתוח מזגן שיופעל על ידי אנרגיה סולארית. הצפי הוא כי המזגן ההיברידי יושק לשימוש כבר בקיץ הבא.

השימוש במזגנים בישראל

התחממות כדור הארץ, והעלייה בטמפרטורות ובלחות גרמה לשימוש הולך וגובר במזגנים, כאשר היום לא ניתן להעלות על הדעת מבנה ישראלי שאינו ממוזג בקיץ.

הסטטיסטיקות מראות כי בחודשי הקיץ אחוז צריכת החשמל בעקבות השימוש במזגנים הינו 60% מכלל צריכת החשמל הארצית.

השימוש הרב מעמיס על משק החשמל הישראלי ועל יכולת יצור החשמל שהינה מוגבלת. בנוסף הוא עולה כסף רב לצרכנים ופוגע באיכות הסביבה.

הפגיעה באיכות הסביבה מתרחשת בשני אופנים. בחלק הראשון השימוש הרב דורש ייצור מוגבר של חשמל על ידי תחנות הכוח. יצור החשמל בתחנות אלה גורם לפליטת גזים רעילים וגזי חממה המזהמים את הסביבה. החלק השני נגרם מהמזגן עצמו הפולט גז מזגנים אשר נמצא כאחד הגורמים העיקריים לפגיעה באוזון.

צריכת החשמל המוגברת, הפגיעה באיכות הסביבה והעלויות הגבוהות עודדו את הרצון של חברות העוסקות בכך לפתח מכשיר קירור המבוסס על אנרגיה ירוקה אשר אינן פוגעות באיכות הסביבה.

המזגן ההיברידי

מוצרים רבים עוברים בשנים האחרונות מהפך ועוברים משיטת הפעלה מזהמת לשיטת הפעלה נקייה ובטוחה לסביבה.

אחד המוצרים הראשונים היה דוד השמש הישראלי, אשר נעזר בקרני וחום השמש לחימום מי רחצה במקום דוד החשמל הקודם. המצאה נוספת היא המכונית ההיברידית הפועלת על מנגנונים של חשמל סולארי במקום על שריפת דלק, ובכך אינה גורמת לפליטת גזים מזהמים.

זו הייתה רק שאלה של זמן עד שמהנדסים ישקדו גם על פיתוח מזגן ידידותי לסביבה.

מסתבר שהמזגנים הראשונים, שפותחו בתחילת המאה העשרים פעלו בשיטה לא מזהמת שנקראה: קירור ספיגה. שיטה זו עבדה על חימום מים באמצעות השמש, קירורם על ידי תהליך כימי פנימי, שסייע בפליטת אויר קר, בסופו של דבר, דרך המזגן. המצאת המזגן החשמלי המודרני, שהפכה את  ההתקנה והשימוש במזגנים לקלים וזולים יותר עבור משקי הבית, גרמה לזניחת השיטה הזו.

המזגן ההיברידי עושה בחלקו חזרה לבסיס הרעיוני של שיטת "קירור הספיגה" יחד עם פיתוחים הנדסיים חדשניים.

הרעיון הבסיסי הוא כי אנרגיית השמש היא שתשמש להפעלת המזגן וקירור המבנה בשעות היום. מאחר ובישראל כמות שמש רבה, במיוחד בחודשי הקיץ, ומאחר ושעות השמש הן השעות בהן מתבצע עיקר השימוש במזגנים, אזי השימוש בקרני השמש לצרכי מיזוג יכול לחסוך בחשמל ובכסף בשעות העומס.

פעולת המזגן ההיברידי

על גג המבנה יותקנו קולטי שמש אשר יקלטו את חום השמש. קולטים סולארים אלה יגרמו לחימום המים, אשר כתוצר נלווה יספקו מים חמים לבית. האנרגיה הסולארית היא זו שתפעיל את מנועי המזגן ותגרום לפעולת הקירור.כאשר השמש תשקע המזגן יעבור אוטומטית, ללא צורך בהתערבות אנושית, להפעלה חשמלית או היברידית.

מזגנים העובדים על בסיס הרעיון הסולארי נבנו כבר לפני כשלושים שנה. אלא שאז הייתה התקנתם מסורבלת ויקרה והתאימה רק למבני ציבור גדולים. מזגן היברידי הותקן למשך תקופה מסוימת בבית חולים תל השומר.

היתרון של הפיתוח החדש הוא התאמתו לשימוש במשקי בית פרטיים. אמנם עלות המכשיר עצמו והתקנתו אינם זולים ביחס למזגן רגיל, אך היזמים טוענים כי לאחר כמה שנים של שימוש וחיסכון בהוצאות חשמל, החיסכון יצדיק את העלות הגבוהה.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו!
Solarcell

צוות מומחים בעלי ניסיון בתכנון, התקנה והיכרות מעמיקה עם תהליכי הרגולציה בארץ. אנו עובדים בשקיפות ויושרה ומבטיחים לך יחס אישי וליווי מונגש לאורך הדרך. אם מעניין אותך לשמוע על הכנסה פאסיבית ועל המודלים הקיימים – אנו מזמינים אותך ליצור איתנו קשר כדי להכיר, לשמוע, להשמיע, להבין טוב יותר ולקבל החלטה שתיתן לך פתרון אופטימלי לצרכים שלך.

אז מה היה לנו בכתבה:
חייגו עכשיו דילוג לתוכן