כיצד פועלת אנרגיה סולארית

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו!

אנרגיה סולארית היא משאב מתחדש המסוגל לייצר חשמל ללא כל פליטת גזי חממה. פאנלים סולאריים פועלים באמצעות אנרגיית השמש לחימום נוזל המשמש לאחר מכן ליצירת קיטור. הקיטור הזה יכול לשמש להנעת טורבינות ולהפקת חשמל לבתים ועסקים.

ישנן סיבות רבות לכך שאנרגיה סולארית הופכת פופולרית יותר. אחד מהם הוא העובדה שהוא אינו משתמש בדלקים מאובנים, כלומר אינו מייצר פליטות מזיקות לאטמוספירה, כמו פחמן דו חמצני או גופרית דו חמצנית. פאנלים סולאריים גם אינם דורשים תחזוקה רבה והם קלים מאוד להתקנה, מה שהופך אותם לאופציה אטרקטיבית עבור בעלי בתים המעוניינים בדרך ידידותית לסביבה של ייצור חשמל.

אנרגיה סולארית היא הפיכת אור השמש לחשמל, בין אם ישירות באמצעות פוטו-וולטאים (PV), או בעקיפין באמצעות כוח סולארי מרוכז (CSP).

אנרגיה סולארית היא משאב מתחדש, מה שאומר שניתן להשתמש בו שוב ושוב. הוא אינו מייצר פליטת גזי חממה. אנרגיה סולארית היא גם מקור אנרגיה נקי, מה שאומר שהיא אינה מייצרת תוצרי לוואי מזיקים כגון ערפיח או גשם חומצי.

קרני השמש נאספות במה שמכונה "מערך" המורכב מפאנלים סולאריים רבים. המערכים מותקנים על הקרקע ומוטים כך שהם פונים אל השמש בזווית קבועה בשעות היום, וממקסמים את חשיפתם לאור השמש.

אנרגיית השמש מחממת את הפאנלים הסולאריים, הופכת מים לקיטור שיוצרים לחץ בדוד להפוך טורבינות ולייצר חשמל.

אנרגיה סולארית היא מקור האנרגיה המתחדשת הנקי והשופע ביותר על פני כדור הארץ.

השמש היא כור היתוך טבעי הממיר בכל שנייה 600 מיליון טון מימן ל-696 מיליון טון הליום, תוך שהוא משחרר כמויות אדירות של אנרגיה בתהליך.

הפאנלים הסולאריים הנפוצים ביותר מורכבים מתאי סיליקון הממירים את אור השמש לחשמל.

פאנלים סולאריים מורכבים מתאי פוטו-וולטאיים הממירים את אור השמש ישירות לחשמל. ואם אתם רוצים להרוויח מיצירת חשמל ומכירה שלו, יש את חברת ניר סולאר אנרגיה סולארית שיעזרו לכם להפוך את הגג שלכם למייצר חשמל באמצעות שיטות מתקדמות.

מהו כוח סולארי מרוכז

אנרגיה סולארית מרוכזת, הידועה גם בשם CSP, היא סוג של אנרגיה תרמית סולארית. זוהי הצורה הנפוצה ביותר של אנרגיה סולארית ומשמשת לייצור חשמל.

הדרך שבה זה עובד היא באמצעות מראות כדי לרכז את אור השמש בנקודה מרכזית על מנת ליצור חום שניתן להמיר לחשמל. ככל שהאור חזק יותר, כך החום חזק יותר.

המראות מסודרות לרוב בשורות הנקראות 'מקבילות' או 'הליוסטטים'. הם מכוונים למגדל קולט המכיל צינורות מלאים בשמן או מלח מותך והם מחזירים את אור השמש אל הצינורות הללו, שם הוא מחמם אותם.

אנרגיה סולארית מרוכזת היא סוג של אנרגיה סולארית המשתמשת במראות או בעדשות כדי לרכז את קרני השמש.

תחנות כוח סולאריות מרוכזות משתמשות במראות או בעדשות כדי לרכז את קרני השמש ולהפיק חום. הקורות המרוכזות הללו משמשות לאחר מכן לחימום נוזל אשר בתורו מייצר קיטור אשר הופך טורבינה לייצור חשמל.

אנרגיה סולארית מרוכזת (CSP) היא סוג של אנרגיה תרמית סולארית המשתמשת במראות כדי לרכז את חום השמש על צינור מלא בנוזל.

הנוזל בצינורות אלה יכול להיות מים, שמן, מלח מותך או נוזל אחר. הנוזל המחומם עובר לחלק אחר של המערכת שם הוא מחמם דוד ליצירת קיטור ויצירת חשמל.

 

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו!
Solarcell

צוות מומחים בעלי ניסיון בתכנון, התקנה והיכרות מעמיקה עם תהליכי הרגולציה בארץ. אנו עובדים בשקיפות ויושרה ומבטיחים לך יחס אישי וליווי מונגש לאורך הדרך. אם מעניין אותך לשמוע על הכנסה פאסיבית ועל המודלים הקיימים – אנו מזמינים אותך ליצור איתנו קשר כדי להכיר, לשמוע, להשמיע, להבין טוב יותר ולקבל החלטה שתיתן לך פתרון אופטימלי לצרכים שלך.

אז מה היה לנו בכתבה:
חייגו עכשיו דילוג לתוכן