קלנועית סולארית – יש דבר כזה!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו!

קלנועית סולאריתקלנועית הינה כלי נסיעה חשמלי שנועד להקל על חייהם של בני הגיל השלישי, בעיקר. יש מגוון רחב של דגמים וחידושים. קלנועיות מסוימות יכולות להתאים לנסיעה אפילו בתוך חנות או קניון ויש גם כאלה שניתנות לקיפול.

מה המשותף למרבית הדגמים הקיימים כיום? המשותף הוא בכך שמדובר בכלי רכב חשמלי הפועל על סוללות. גודל הסוללה וההספק משתנים כמובן מדגם לדגם, אך לכאורה זהו מרכיב שלא ניתן להסתדר בלעדיו. אך האם זה באמת נכון? למען האמת, יש אפשרות אחרת שנקראת – קלנועית סולארית.

לצד חברות מחו"ל המנסות לפתח דגמים סולאריים, יש גם חברות ישראליות שפעולות בתחום זה. למרות שלא מדובר עדיין בפיתוח שנכנס לשיווק בסדרי הגודל שמצפים להם, הרי שככל שעובר הזמן צפויות המכירות ללכת ולעלות.

צפויה מגמת הוזלה

לקלנועית סולארית יש יתרונות ברורים, אך יש כיום חיסרון מרכזי אחד. המחיר לצרכן עדיין גבוה יחסית. בדומה למרבית החידושים הטכנולוגיים, קלנועית סולארית עדיין לא מיוצרת בסדר גודל המוני, מה שמייקר את העלויות. גם לפאנלים הסולאריים שיש להתקין על הקלנועית (לרוב, מעל גג או גגון החשוף לשמש) קיימת עלות משלהם. אך יש גם בשורות חיוביות.

שימוש בקלנועית סולארית לא רק תורם למניעת הפגיעה הסביבתית שנובעת מכל הסוללות הישנות שנזרקות לאחר השימוש, כאשר מחזור החיים והטעינה מסתיים. נחסך הצורך לרכוש סוללות כאשר הישנות נחלשות ופשוט לא עושות את עבודתן כמו שצריך.

מומחים מוסיפים ומסבירים שכפי שקרה למחירי המחשבים, כפי שקרה למחירי המכשירים הסלולריים וכפי שקרה לפיתוחים טכנולוגיים אחרים, גם המחיר של הקלנועית הסולארית צפוי ללכת ולרדת. בסופו של דבר, יהיה מדובר במוצר שמחירו כמעט שווה לכל נפש.

קלנועית עם ביצועים טובים

בישראל הקיץ ארוך והשמש חזקה ולכן ניתן לראות יותר ויותר מערכות סולאריות מעל גגות רבים ומתקנים חקלאיים ומפעלים קיימים מערכות להמרת אנרגיית השמש לחשמל. מגמה זו חוסכת הרבה מאוד כסף וכמובן גם פגיעה בסביבה. על אותו רעיון בדיוק מתבססות החברות שעוסקות בקלנועית הסולארית.

למי שחושש שהקלנועית הזאת צפויה להיות חלשה יותר מהרגיל, אין ממה לחשוש. הרי לא מדובר בכלי תחבורה שנועד להגיע למהירויות גבוהות. כל מה שנחוץ זה כלי איכותי, אסתטי ונעים, שיכול להשתוות למהירות ההליכה המהירה הממוצעת. זה אמור להיות כלי בטיחותי לשימוש, נאה, וכזה שקל לשלוט עליו ולנווט בו.

האם קלנועית חשמלית יכולה לעמוד במשימה? על פי הדגמים שכבר החלו להימכר – התשובה חיובית בהחלט. הדגמים הסולאריים מגיעים לביצועים לא פחות טובים מאלה הרגילים. כל זאת, בלי צורך בחשמל שמגיע מבטרייה.

ראוי לציין שישנה אפשרות להשיג קלנועיות סולאריות בעלת בטרייה לגיבוי. הקלנועית פועלת בדרך כלל בזכות קרינת השמש הנקלטת בפאנלים המתאימים. במקביל, הבטרייה נטענת מאנרגיית השמש, כך שלא צריך לחשוש בימים מעוננים או מנסיעה בערב. אי לכך יש לסוללה זמן חיים ארוך במיוחד.

למי זה מתאים?

מי מביע עניין ברכישת קלנועיות סולאריות? מסתבר שלא רק אנשים פרטיים, אנשים המתקשים בהליכה, נכים, חולים וקשישים. יש גם חברות שעושות שימוש בכלי תחבורה דומים לצרכים של שינוע מטען ולוגיסטיקה. יש קלנועיות סולאריות שיכולות להתאים לנסיעה של אדם יחיד, יש כאלה שמתאימות לנסיעה של שני מבוגרים ויש גם כאלה בעלי תא מטען גדול. האם אנו צפויים לראות בעתיד גם דגמים נוספים, כגון כאלה שניתן לקפל ולהכניס לתא המטען של הרכב? יתכן, בתנאי שניתן יהיה להתגבר על הקושי למקם פאנלים סולאריים.

אולי יעניין אותך גם:

הטכנולוגיה החדשה של ענקית האנרגיה האמריקאית "קאטרפילר" בדרך לישראל

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו!
Solarcell

צוות מומחים בעלי ניסיון בתכנון, התקנה והיכרות מעמיקה עם תהליכי הרגולציה בארץ. אנו עובדים בשקיפות ויושרה ומבטיחים לך יחס אישי וליווי מונגש לאורך הדרך. אם מעניין אותך לשמוע על הכנסה פאסיבית ועל המודלים הקיימים – אנו מזמינים אותך ליצור איתנו קשר כדי להכיר, לשמוע, להשמיע, להבין טוב יותר ולקבל החלטה שתיתן לך פתרון אופטימלי לצרכים שלך.

אז מה היה לנו בכתבה:
חייגו עכשיו דילוג לתוכן