השכרת גג סולארי

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו!

ככל שהשנים חולפות, נראה שיש פוטנציאל משמעותי לשינוי במאזני ההכנסות וההוצאות שלנו.

מצד אחד של המשוואה, ישנם אפיקי הכנסה שהיו בעבר אטרקטיביים אולם הפכו להיות הרבה פחות משתלמים כיום. מן העבר השני, פתאום אנחנו שומעים על מקורות הכנסה "חדשים", חלקם עם פוטנציאל מבטיח מאוד על הנייר כמו תחום גגות סולאריים.

בכתבה הבאה אנחנו נתייחס לאפשרות של השכרת גג סולארי, נסביר איך בדיוק זה עובד ובאיזה אופן תוכלו למקסם כל שקל שאתם משקיעים בה. יכול מאוד להיות שזה הרבה יותר פשוט ממה שאתם חושבים בשלב ראשון.

למה בכלל להשכיר גג למטרות סולאריות?

העיקרון המרכזי של השכרת גג סולארי, כפי שאפשר להסיק משמה, הוא די פשוט להבנה. הצד הראשון משכיר גג לאדם או לגוף אחר, כלומר, הבנייה של הגג הסולארי תיעשה על פני התשתית החיונית הזו. מיותר אולי לציין שהוא יוצא כתוצאה מכך מורווח מבחינה כלכלית, כשהרווח יכול להיות יחסי ולהתפרס על פני שנים ארוכות. לעיתים קרובות המוכר משתתף בצורה ישירה במשוואת הרווח, תוך חלוקת כספים עם הצד השני לעסקה.

סכום הרווח מבחינה מעשית הוא גובה דמי השכירות הנגבה עבור הגג הסולארי, כאשר בדרך כלל מדובר בהסכמים ארוכי טווח שיכולים הגיע גם לעשרות שנים. מכאן נובע שאם מוצאים את העסקה האטרקטיבית והמתאימה עבורכם ביותר, אפשר לקבל מקור הכנסה יציב באופן יחסי. ואת זה, כידוע, ממש אי אפשר לומר על רוב אפיקי ההשקעה וההכנסה המוצעים כיום בזירה הכלכלית בה אנו חיים.

הרוב המוחלט של הפעולות האחרות הקשורות לגג הסולארי, כולל הרכישה הראשונה, ההתקנה שלו על פי הספר נעשות על ידי הגוף השוכר את הגג, והוא גם זה האחראי על התפעול השוטף, פעולות התחזוקה במידת הצורך וכן הלאה. מבחינה מעשית הגוף הזה ברוב המוחלט של המקרים, ניחשתם אולי נכון, הוא חברת החשמל, אם כי ייתכן חברות נוספות. בכל מקרה אותו גורם יגרוף את הרווחים שהוא מצפה להם בעיקר ממחיר החשמל לחברת החשמל או לגופים בתחומי האנרגיה.

במילים אחרות: יכול בהחלט שמדובר במצב שבו כל אחד מהצדדים המעורבים מרוויחים מכך.

היתרונות של השכרת גגות סולאריים

כפי שרמזנו קודם לכן, להשכרת גגות סולאריים יש כמה יתרונות מובהקים – חלקם אפילו מקנים להם עדיפות בהשוואה לאפשרויות השקעה אחרות הקשורות לעולם התשתיות או אפילו הנדל"ן.

הראשון שבהם הוא שעבור השוכר, לא אמורות להיות ברוב המקרים עלויות כלל וכלל (מה שכמובן מגדיל בצורה משמעותית את הרווח הפוטנציאלי, ואפילו מאפשר להתחיל לגרוף רווחים כבר מהשנה הראשונה למימוש ההשקעה). העובדה שהגג כמעט ואינו דורש תחזוקה והתעסקות, הופכת גם היא את התמונה לפשוטה יותר ומקלה על מי שרוצה לעשות את צעדיו הראשונים בתחום.

שומרים גם על הסביבה

בכל השקעה יש את הסיכון שלה, אבל נראה שבמקרה של גגות סולאריים להשקעה מדובר כאן בסיכון נמוך באופן משמעותי לעומת אפיק השקעה אחר. בנוסף יש את ההיבט הסביבתי אקולוגי כשאנחנו עדים כבר היום לנזקים החמורים הנובעים ממשבר האקלים, ושככל הנראה רק יהפכו חמורים יותר. לכן מדובר בהשקעה שתורמת לסביבה ולחברה ומוציאה מהתמונה זיהומים ונזקים אקולוגיים שונים.

מכיוון ששמירה על הסביבה היא אינטרס של כולנו, רשויות המדינה השונות – וגורמים נוספים – פועלים על מנת לדרבן כמה שיותר אנשים, משפחות, חברות וגופים להצטרף למאמץ האקולוגי חובק העולם. בהקשר הנוכחי, מדובר כאן בהטבות מס משמעותיות ובתנאי רגולציה פשוטים מאוד ליישום.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו!
Solarcell

צוות מומחים בעלי ניסיון בתכנון, התקנה והיכרות מעמיקה עם תהליכי הרגולציה בארץ. אנו עובדים בשקיפות ויושרה ומבטיחים לך יחס אישי וליווי מונגש לאורך הדרך. אם מעניין אותך לשמוע על הכנסה פאסיבית ועל המודלים הקיימים – אנו מזמינים אותך ליצור איתנו קשר כדי להכיר, לשמוע, להשמיע, להבין טוב יותר ולקבל החלטה שתיתן לך פתרון אופטימלי לצרכים שלך.

אז מה היה לנו בכתבה:
חייגו עכשיו דילוג לתוכן