מערכת מסחרית על גג פרטי גדול

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו!

הבית שלכם הוא המבצר שלכם, מקום המגורים בו אתם מעבירים את רוב שעות היום והלילה. יש אחוזים מסוימים באוכלוסייה, למשל עצמאים העובדים מהבית, עבורם הוא יכול להיות גם מקור הכנסה.

הכתבה הבאה עוסקת באחוז ההולך וגדל של אנשים שהחליטו להשקיע בבית שלהם סכום של כמה עשרות אלפי שקלים, והפכו את הגג שלהם למקור הכנסה פאסיבי שמחזיר את ההשקעה מהר מאוד. קראו עכשיו על היתרונות בהתקנת מערכות סולאריות והפיכתם לעסק של ממש.

למה כדאי להתקין מערכת סולארית בגג פרטי?

מערכת סולאריות, כידוע, משתמשת בקרינת השמש ומייצרת באמצעות המערכת, חשמל. המשתמשים, כלומר אלו שהתקינו את המערכת על גבי הגג שלהם, מוכרים את האנרגיה הזו לחברת החשמל תמורת סכום נאים, עם התחייבות של הרשות הרלוונטית לרכישה לתקופה של לא פחות מ-25 שנה מרגע ההתקנה. בעלי הנכס יכולים לקבל בדרך זאת סכומים אטרקטיביים מאוד מדי חודש, שהופכים את ההשקעה הזו לכדאית אפילו מהר יותר ממה שניתן לחשוב.

מערכת סולארית ניתנת להתקנה כמעט על כל סוגי המבנים. יש לה שימוש תדיר בגגות בעלי שטח העולה על 300 מ"ר, דוגמת מפעלים, מבני תעשייה, מוסדות ציבוריים, קניונים, מרכזים מסחריים, בתי אריזה ועוד.

בבתים פרטיים השטח יהיה בדרך כלל קטן יותר, מה שהופך את חיי המתקינים לנוחים ולזולים פי כמה. אחת הסיבות המרכזיות לכך היא שעל פי התקנות הנוכחיות שנועדו להקל על המעוניינים במערכת סולארית בשטח הפרטי שלהם, יש פטור מהיתר בנייה בכל המקרים בהם מתקינים גג סולארי ששטחו עד 7,000 מטר מרובע, גג שיכול להפיק עד ל-700 קילו וואט אנרגיה סולארית. רוב הגגות הפרטיים המיועדים למטרת התקנת מערכות סולארית בהחלט מקיימים את התנאי הזה.

יתרון כלכלי אחר, שנועד אף הוא לדרבן התקנת גגות מסחריים לבתים פרטיים, נוגע לתנאי המיסוי הנוחים מאוד (שלעיתים לא קיימים כלל). בהתאם לתיקוני החקיקה של שנת 2016, המתייחסים בין השאר להתקנת מערכות סולאריות על ידי צרכנים פרטיים, עד להכנסה שנתית של 24,000 ש"ח מהאנרגיה הסולארית קיים פטור מלא מתשלום מס הכנסה עבור אותה הכנסה. בהמשך לכך, עד לסכום של 100,000 ש"ח קיים פטור חשוב אחר, והוא מדיווח למע"מ. עובדות אלה הופכות את ההתנהלות השוטפת ביחס למערכת הסולארית לנוחה הרבה יותר, מצמצמת את ההוצאות הנובעות מכך ומגדילה כתוצאה מכך את הרווחיים הפוטנציאליים בעת מימוש ההשקעה.

הכנסה פאסיבית: אז למה כדאי לכם לעשות מהגג שלכם כסף?

יש אנשים ששומעים את המונח "התקנת מערכות סולאריות", ומעלים לנגד עיניהם תרחיש בו הבית שלהם מושבת מפעילות במשך חודשים ארוכים, אם לא שנים. האמת היא שתהליך התקנת גגות מסחריים בבתים פרטיים הוא פשוט פי כמה, ובדרך כלל נמשך חודשים ספורים: החל מהרגע בו מחליטים לצאת לדרך ועד אשר הפרויקט מושלם הלכה למעשה, והבית מתחיל בהפקה העצמאית של האנרגיה הירוקה.

סוגיה משמעותית אחרת הדורשת התייחסות היא סכום ההשקעה הראשונית, שמקבל חשיבות גם אם הגג אכן יוכיח את עצמו כהשקעה שמחזירה את עצמה תוך כמה שנים. יש להדגיש שלכל מקרה יש חוקים משלו, כאשר עלות התקנת המערכת הסולארית על גבי הגג מושפעת בין השאר ממשתנים דוגמת שטח הגג וצורתו, סוג המערכת הנבחרת, תפוקת האנרגיה הסולארית הרצויה, משך ההתקנה וכן הלאה.

בהערכה גסה מאוד אפשר לטעון שמדובר בעלות ממוצעת של כ-50,000-30,000 ש"ח, עובדה שהופכת את ההשקעה לרעיון בר הגשמה עבור אחוז משמעותי מבין הישראלים.

אולי יעניין אותך גם:

מחקר ישראלי קובע: שימוש באנרגיה מתחדשת יהווה מנוע צמיחה

בשורות טובות: קבינט הדיור אישר תכנית להקמת פרויקט העתיד להפיק 200 מגה וואט!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו!
Solarcell

צוות מומחים בעלי ניסיון בתכנון, התקנה והיכרות מעמיקה עם תהליכי הרגולציה בארץ. אנו עובדים בשקיפות ויושרה ומבטיחים לך יחס אישי וליווי מונגש לאורך הדרך. אם מעניין אותך לשמוע על הכנסה פאסיבית ועל המודלים הקיימים – אנו מזמינים אותך ליצור איתנו קשר כדי להכיר, לשמוע, להשמיע, להבין טוב יותר ולקבל החלטה שתיתן לך פתרון אופטימלי לצרכים שלך.

אז מה היה לנו בכתבה:
חייגו עכשיו דילוג לתוכן