כמה זמן לוקח להתקין מערכת סולארית?

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו!

התקנת מערכת סולארית מחזיקה בשורה ארוכה של יתרונות, בעיקר היכולת להפיק חשמל באופן פרטי ובכך לצמצם משמעותית את עלויות החשמל (בטח בארץ שטופת שמש כמו ישראל) ואת הפגיעה בסביבה. לכן נראה שמדובר ב-Win Win Situation.

הבעיה היא שיש עדיין חשש אצל רבים מהתנעת התהליך, בעיקר בכל הנוגע לעלויות שלו או מהתקנה מורכבת.

בכתבה הבאה נתייחס לאחת השאלות העיקריות העולות ביחס להתקנת מערכת סולארית, והיא משך ההתקנה. אתם מוזמנים לקרוא ולהבין מדוע התקנת מערכת סולארית אינה מורכבת כל כך.

פעולות הכנה שיש לבצע לקראת התקנת המערכת הסולארית

למרות שחלק גדול מהבירוקרטיה והחסמים שבהתקנת רשת סולארית הופחתו בשנים האחרונות, עדיין יש כמה פעולות שהכרחי לבצע לפני שמתחילים עם מלאכת ההרכבה על הגג בפועל.

התהליך עצמו, שמתחיל לרוב כשלושה עד שבעה חודשים לפני מועד ההתקנה, הוא השלב "בירוקרטי". במסגרתו נדרש, בין השאר, לפעול לקבל את הרישוי ואת כל האישורים הרלוונטיים מצידם של כמה גורמים: חברת החשמל, משרד הפנים, משרד האנרגיה ועוד.

ניתן לקצר חלק גדול מתהליך ההתקנה, להפוך את החיים לפשוטים ולהגדיל את אחוזי ההצלחה באמצעות פנייה לחברה מקצועית הפועלת בתחום: היא תוכל לבצע את התהליך מנקודת ההתחלה עד לסיום, הן בשלב קבלת והן בכל הנוגע לתכנון הפרויקט ולביצוע שלו על הצד הטוב ביותר.

לכל פרויקט יש חוקים משלו

בדומה לפעולות אחרות הקשורות לתשתיות המבנה, גם במקרה של התקנת מערכת סולארית על הגג יש משמעות למאפיינים הספציפיים של המבנה, המיקום שלו, סוג הפאנלים המותקנים וכן הלאה. חברה הפועלת בתחום תוכל להעריך מראש את העלויות ופרקי זמן הדרושים, כאשר חשוב לקבל לכך את התשובות לפני שיוצאים לדרך.

החדשות המעודדות הן שבחלק הארי של המקרים, מדובר בהתקנה שאינה ממושכת או מורכבת מדי. המשך הממוצע של פעולת ההתקנה, על כל היבטיה, הוא יומיים או שלושה.

יש להדגיש שיום עבודה בתחום מתחיל לרוב בשעות המוקדמות של הבוקר ונמשכת עד השלב בו ניצול האור נעשה דל מדי מכדי שהפעולה תהיה אפקטיבית – בשעות אחר הצהריים או הערב.

האם סיום ההתקנה מביא לסיום התהליך?

בחלק הארי של המקרים מלאכת ההתקנה של המערכת הסולארית, כפי שצוין מעלה, אינה ממושכת יותר מדי. עם זאת, עליכם לזכור שלא מדובר כאן בסוף פסוק מבחינת הפעולות שנדרש מכם לבצע בתחום בו אי אפשר לקחת סיכונים.

השלב הראשון הוא אישור של המערכת שהותקנה זה עתה על ידי בודק חיצוני בתחום החשמל, שיוכל לוודא שהכול נעשה על פי הספר ושאין פגמים במערכת.

היתרון המובהק של התקנת מערכת סולארית הוא שהיא עשויה להקטין באופן מידי את עלויות החשמל – שהן כידוע נכבדות עבור כל משפחה ישראלית ובכך להביא למצבה בו מחזירים את ההשקעה או אפילו לגרוף רווח. הדרך לכך הופכת בשלב במסגרתו הופכם שת המערכת שהותקנה לפעילה באופן מלא, באמצעות החלפת המונה החשמלי וחיבור מחודש לרשת חברת החשמל. לאחר מכן, תתחילו בייצור חשמל מבוסס על אנרגיית השמש באופן כמעט מידי.

אז איך מתחילים?

לסיכומו של דבר, אין ספק שהתקנת מערכת סולארית היא צעד מומלץ, שעשוי להוכיח עצמו כמשתלם ואקולוגי. למרות שהתהליך מתחילתו ועד סופו צפוי להימשך כמה חודשים, אפשר לטעון בפה מלא שהוא ממש אינו מורכב או ממושך מדי. כל אלו מסבירים טוב יותר את האטרקטיביות של התקנת מערכות סולאריות, שיכולות להיות הדבר הגדול הבא בתחומי האנרגיה והתשתיות – בטח ובטח במדינה שטופת שמש כמו ישראל, המציעה לכך את התנאים האידאליים.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו!
Solarcell

צוות מומחים בעלי ניסיון בתכנון, התקנה והיכרות מעמיקה עם תהליכי הרגולציה בארץ. אנו עובדים בשקיפות ויושרה ומבטיחים לך יחס אישי וליווי מונגש לאורך הדרך. אם מעניין אותך לשמוע על הכנסה פאסיבית ועל המודלים הקיימים – אנו מזמינים אותך ליצור איתנו קשר כדי להכיר, לשמוע, להשמיע, להבין טוב יותר ולקבל החלטה שתיתן לך פתרון אופטימלי לצרכים שלך.

אז מה היה לנו בכתבה:
חייגו עכשיו דילוג לתוכן