הכנסת תציב על גגה מערכת חשמל סולארי

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו!

סולארימדינת ישראל מנסה כבר כמה וכמה שנים לקדם בדרכים שונות ייצור חשמל באמצעות אנרגיה סולארית, אך עד היום לא ננקטו צעדים של "דוגמא אישית" בהקשר החשוב של ייצור חשמל ממקורות של אנרגיות מתחדשות. יתכן כי 2013 היא שנת המפנה במובן זה, כאשר ישנה התקדמות מהותית בתכנית להצבת מערכת סולארית פוטו וולטאית על גג הכנסת בירושלים.

בכך, מעבר למשמעויות הכלכליות עבור הכנסת עצמה, הפרלמנט הישראלי עשוי להפוך להיות בין הראשונים בעולם שמשתמשים בחשמל ממקור עצמי ומתחדש.

אין ספק כי מדובר על תכנית משמעותית, מהיבטים רבים, כאשר לבטח יהיו לה מתנגדים מבחנת המראה האסתטי והאדריכלי על מבנה כה מיוחד ורב משמעות כמו כנסת ישראל.

קידום התכנית הוא תולדה של שינוי ברגולציה הממשלתית

באופן מעורר מחשבה ואף משעשע, האפשרות לקדם את התכנית הוותיקה יחסית של הצבת מערכת סולארית פוטו וולטאית על גג הכנסת היא תולדה של שינוי ברגולציה הממשלתית על תחום החשמל הסולארי.

במסגרת מודל "מונה נטו" שנכנס ליישום בשנת 2013 ואשר מאפשר ליצרני חשמל סולארי לצרוך בעצמם את החשמל המיוצר על ידם ולקזז את ההפרש מחשבון החשמל שלהם או למכור את העודפים לחברת החשמל.

ההסדרה החדשה של תחום החשמל הסולארי אפשרה להמשיך בקידום התקנת המערכות על מבני ציבור גדולים אחרים בישראל ואת קידומם של פרויקטים מסחריים בכל רחבי הארץ.

אחרי כמה שנים של אי ודאות לגבי ההסדרה הממשלתית של החשמל הסולארי, קריאות באוצר לצמצום דרסטי בתמריצים של המדינה לתחום והפסקת פרויקטים בקנה מידה ארצי, הסדרת "מונה נטו" לצד היבטים נוספים הרגולציה מאפשרים להניע שוב את השוק.

מנכ"ל איגוד חברות האנרגיה המתחדשת בישראל (איתן פרנס) אומר שישראל נמצאת כיום לקראת תהליך משמעותי שצפוי לשנות בעתיד הקרוב הן את הנוף העירוני והציבורי בישראל והן את משק החשמל המקומי.

אתר מושלם למערכת סולארית

למעשה, התקנת מערכת סולארית פוטו וולטאית המייצרת חשמל באמצעות פאנלים סולאריים הממירים את קרינת השמש לחשמל היא בחירה אידיאלית וממש מתבקשת. מדובר על מבנה גדול מאוד, שטוח ברובו, אינו מוצל על ידי גורמים שונים ומאפשר התקנה של פאנלים פוטו וולטאיים במיקום המדויק לניצול אופטימאלי של קרינת השמש.

גורמים מקצועיים שבחנו את הנתונים לגבי מבנה הכנסת אומרים כי ניתן להתקין עליו מערכת סולארית בהספק של 1 מגוואט – פי כמה וכמה ממערכות ביתיות קטנות וגפ פי כמה ממערכת עסקית קטנה בהספק של 50 קילוואט.

מבחינת עלויות, התקנת מערכת חשמל סולארי על הכנסת מוערכת בעלות לא משמעותית במיוחד של 6 מיליון ש"ח.

כיסוי העלות והחזר ההשקעה צפוי להתקיים תוך מספר שנים לא גדול במיוחד. מבחינת צריכה עצמית של החשמל הסולארי על ידיד הכנסת, שטח הגג וגודל המערכת יאפשרו למערכת כזו לספק 25% מצריכת החשמל של הכנסת כאשר בית המחוקקים נמצא בפעילות מלאה.

במצב חירום או במתכונת פעילות מוגבלת המערכת הפוטו וולטאית תוכל לספק את מלוא דרישות צריכת החשמל של משכן הכנסת.

הבית הלבן כנראה יקדים את הכנסת

יש סיכוי סביר מאוד שהבית הלבן, משכנו של נשיא ארה"ב בוושינגטון הבירה, יקדים את כנסת ישראל ועוד לפני המשכן בירושלים יוכל הבית הלבן להתהדר בפאנלים סולאריים על גגו. זאת בעקבות החלטה שהתקבלה כבר בשנת 2010, אך רק לקראת סוף 2013 הנשיא ברק אובמה הגיע להחלטה סופית לגבי יישומה והתקנת 20-50 פאנלים על גג הבית הלבן.

אך בכל מקרה, התקנת מערכת חשמל סולארי על גג כנסת ישראל יהווה בשורה של ממש, זו תהיה דחיפה לשוק הסולארי בישראל וגאווה לאומית לישראל בהקשר לייצור חשמל ממקורות אנרגיה מתחדשת.

ראו גם:

מדריך להתקנת מערכת סולארית

חדש! הרשמה להתקנת מערכת סולארית החלה – גלו איזו מערכת מאימה לכם

מדאיג: ההכנסות מהפקת חשמל סולרי צפויות להיפגע
לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו!
Solarcell

צוות מומחים בעלי ניסיון בתכנון, התקנה והיכרות מעמיקה עם תהליכי הרגולציה בארץ. אנו עובדים בשקיפות ויושרה ומבטיחים לך יחס אישי וליווי מונגש לאורך הדרך. אם מעניין אותך לשמוע על הכנסה פאסיבית ועל המודלים הקיימים – אנו מזמינים אותך ליצור איתנו קשר כדי להכיר, לשמוע, להשמיע, להבין טוב יותר ולקבל החלטה שתיתן לך פתרון אופטימלי לצרכים שלך.

אז מה היה לנו בכתבה:
חייגו עכשיו דילוג לתוכן