ממיר מתח למערכת סולארית

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו!

נהוג לקשר מערכת סולארית עם הפאנלים הסולאריים השחורים והמרשימים שרואים בחלק החיצוני של המערכת – אלו באמת מהווים את לב המערכת ואת החלק הכי מורכב והכי יקר שלה. אך קיים רכיב נוסף, קטן יותר והרבה פחות מוכר שמהווה רכיב חשוב ביותר על מנת להשתמש בחשמל ולהיות מסוגלים למכור אותו הלאה לרשת החשמל הארצית אך שהשקעה במערכת סולארית תהיה משתלמת. רכיב זה הוא ממיר מתח במערכת הסולארית.

תפקיד ממיר המתח

מערכת לייצור חשמל סולארי מפיקה חשמל מקרינת השמש באמצעות יישום האפקט הפוטו-וולטאי, באפקט זה משתמשים בתאים סולאריים שמכילים סיליקון ועקבות של יסודות נוספים שבתגובה פיזיקלית יוצרים זרם חשמלי שניתן להעביר אל הפאנל עצמו ואל רשת ההולכה.

אך הזרם החשמלי שאותו מפיקה מערכת סולארית הוא זרם ישר (DC) ואילו הזרם שמשמש להפעלת רוב מוחלט של מכשירי החשמל בישראל וכן זה שבו משתמשים במערכת ההולכה הארצית של חברת החשמל הוא זרם חילופין (AC).

לכן על מנת להשתמש בחשמל הסולארי ובעיקר על מנת להעבירו לחברת החשמל בתמורה לתעריפים הייצור המיוחדים, יש צורך בממיר מתח שימיר את הזרם מ-DC לזרם AC. כמו כן, בהתאם להספקי המתח שמייצרת המערכת הסולארית, צריך ממיר מתח כדי להתאים את המתח עצמו לרשת ההולכה הארצית או לשימוש עצמי בהתאם לתשתית הקיימת.

ממיר מתח צריך להיות מותאם לגודל המערכת הסולארית מבחינת הספקי ייצור. הבדלים בין ממירי מתח סולאריים יכולים להיות לא רק ביכולות המרת הספקים שונים אלא גם באפיון הגל החשמלי בהם שיכול להיות סינוס טהור או דמוי סינוס.

בדיקות שגרתיות של ממיר מתח סולארי

באופן שגרתי יש לבצע בדיקה שגרתית לבדיקת תקינות ממיר המתח במערכת הסולארית וכרווח עקיף מכך גם לבדוק את וני המדידה לגבי היקפי הייצור של המערכת. יש לגשת לממיר המתח עם מד מתח (וולטמטר) ומכשיר פולט זרם DC על מנת לבדוק ולתעד את הספק כניסת הזרם הישר אל ממיר מתח ואת רמת הזרם והמתח בצד ה-AC (זרם חילופין), וכמו כן יש לבחון את מתח היציאה ואת רמות הזרם הנוכחיות של ממיר המתח.

יש לוודא כי כל נורות ה-LED הרלבנטיות בממיר מתח עובדות ומצביעות על תפקוד תקין של הממיר. אם מדובר על ממיר מתח שיכול להציג את סך כל הכמות של קילוואט (קוט"ש = קילוואט-שעה) שיוצרה מאז תחילת כניסתו לפעולה, יש לרשום את הכמות ולהשוות אותה לנתונים במונה הייצור של המערכת מאז הבדיקה האחרונה.

 

עלות ממיר מתח סולארי

באופן עקרוני עלותו של ממיר מתח כרכיב במערכת סולארית היא לרוב זניחה לעומת העלות הגבוהה של קולטים סולאריים, למרות שהיא בכל זאת לא זניחה במובנים כספיים טהורים. ממירים פשוטים למערכות ביתיות קטנות יעלו כמה אלפי שקלים בודדים ולעיתים מאות שקלים לממירים קטנים במיוחד.

ממיר מתח למערכת עסקית בינונית או גדולה כבר מגיע לעלות של אלפי שקלים ואף מעל 10,000 ש"ח למוצרים האיכותיים והגדולים ביותר.

עוד באותו הנושא: וואווי – ענקית הניידים חודרת גם לשוק ייצור החשמל

אולי יעניין אותך גם:

השאיפה: כ-30% מייצור החשמל בישראל יופק באופן סולארי

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו!
Solarcell

צוות מומחים בעלי ניסיון בתכנון, התקנה והיכרות מעמיקה עם תהליכי הרגולציה בארץ. אנו עובדים בשקיפות ויושרה ומבטיחים לך יחס אישי וליווי מונגש לאורך הדרך. אם מעניין אותך לשמוע על הכנסה פאסיבית ועל המודלים הקיימים – אנו מזמינים אותך ליצור איתנו קשר כדי להכיר, לשמוע, להשמיע, להבין טוב יותר ולקבל החלטה שתיתן לך פתרון אופטימלי לצרכים שלך.

אז מה היה לנו בכתבה:
חייגו עכשיו דילוג לתוכן