מימון על ידי החברה הסולארית

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו!

התקנת מערכת סולארית זה עסק יקר, כל מי שבדק אי פעם את הנושא לגבי התקנת מערכת חשמל סולארי ביתית או מערכת סולארית עסקית, מכיר את המחירים הגבוהים שמגיעים לעשרות אלפי שקלים לכל קילו-וואט חשמל סולארי.

בגלל היוקר של המערכות הסולאריות בשוק הפרטי והעסקי פותחו פתרונות מימון שונים במגזר הבנקאי, החוץ בנקאי וכיוצא באלו. פיתרון מימון אחד כזה שהתפתח והוא רלבנטי בעיקר למערכות עסקיות הוא מימון על ידי החברה הסולארית שמתקינה את המערכת.

לאורך השנים ולצד התפתחות השוק הסולארי קמו בישראל עשרות חברות סולאריות שמציעות שירותי מכירת והתקנת מערכות סולאריות, מדובר על תחום שנמצא בצמיחה מסוימת ושבניצול נכון של המדינה יכול לספק מקומות עבודה רבים למשק. כך שגם מבחינת פיתרון של מימון ע"י החברה הסולארית יש תחרות עזה בשוק ותחרות זו גורמת לתנועה מבחינת מימון בהיקפים גדולים בשוק הסולארי.

מימון מערכת סולארית על ידי החברה המתקינה יכול להתבצע בפורמט שמהווה תחליף לקבלת אשראי בנקאי או חוץ בנקאי או בפורמט של השכרת שטח הנכס לחברה הסולארית.

מימון על ידי החברה הסולארית – עד 100%

חברות סולאריות רבות מציעות מימון ע"י החברה שצורה שבה לקוחותיהם לא צריכים לפנות לקבלת מימון בנקאי או חוץ בנקאי מהגופים הפיננסיים השונים. למעשה החברה הסולארית מהווה גורם ישיר של אשראי חוץ בנקאי וכל ההתנהלות הטכנית והפיננסית של הלקוח היא רק מול אותה חברה.

בצורה זו ניתן באופן כללי לקבל מימון באחוזים של עד 100% מעלות המערכת, כאשר את התקבולים על ייצור החשמל משעבדים לטובת החברה המממנת בתור בטחונות.

שירות המימון – בעלות והשכרה

התחום של מימון ע"י החברה למערכות סולאריות רלבנטי בעיקר למערכות עסקיות כי על מנת שלחברה הסולארית יהיה משתלם כלכלית לממן את התקנת המערכת היא צריכה שטח גדול יחסית שיאפשר ייצור חשמל בהיקפים מסחריים.

כמובן שחברה סולארית שמציעה שירותי התקנת מערכות ומכירת פאנלים סולאריים ואת כל יתר מרכיבי המערכות לא מממנת עבור עסקים ואנשים פרטיים את התקנת המערכת רק בשביל הרצון הטוב, אלא היא עושה זאת מתוך שיקול כלכלי.

מימון ע"י החברה הסולארית משמעותו כי המערכת היא בפועל של החברה הסולארית ולא של בעל הנכס שעל הגג או השטח שלו היא מותקנת. אם החברה מממנת את המערכת היא בעליה וכל התקבולים שמתקבלים על ייצור החשמל זורמים אליה ולא לבעל הגג לצורך העניין.

כך שבפועל התקנת מערכת סולארית בעזרת מימון ע"י החברה הסולארית היא עבור בעל הנכס עליו מותקנת המערכת עסקת השכרת שטח ברוב המקרים. בעל מפעל שמבקש להקים מערכת סולארית מסחרית על גג המפעל שלו אך לא רוצה לממן את המערכת או לקחת על עצמו הלוואות, למעשה משכיר לחברה הסולארית את הגג שלו וזו בתורה מתקינה את המערכת ונהנית מכל התקבולים.

עסקאות אלו יכולות להיות מוגבלות בזמן כאשר מעבר לזמן זה החברה הסולארית מעבירה את הבעלות ואת קבלת תקבולי הייצור לבעל הנכס או שהן יכולות להיות עסקאות השכרה לטווח ארוך בלי סיכון מבחינה זו על בעל הנכס.

שירותים מקיפים למימון ע"י החברה

ברוב המקרים, מימון ע"י החברה הסולארית כולל גם שירותים מקיפים אחרים שכולם נלקחים תחת אחריותה של החברה.

  • ביצוע דו"ח היתכנות מקיף לגבי התקנת המערכת על הנכס.
  • בדיקה הנדסית של הקונסטרוקציה במבנה המיועד.
  • דאגה לקבלת כל האישורים הרלבנטיים מהרשויות והתנהלות מול אותן רשויות.
  • תכנון הנדסי פרטני של המערכת הסולארית.
  • כלל היבטי הטיפול בתהליך התקנת המערכת הסולארית מול חברת החשמל.
  • התקנת המערכת עצמה ע"י צוותים מיומנים של החברה ועם פאנלים שהיא עצמה לרוב מייבאת ומספקת.
  • תנאי אחריות למשך לפחות 20 שנה על המערכת ושירות מלא לתחזוקה ותפעול המערכת.

 

ראו גם:

חדשות טובות: בנק לאומי מציע הלוואות להקמת מערכות סולאריות להפקת חשמל

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו!
Solarcell

צוות מומחים בעלי ניסיון בתכנון, התקנה והיכרות מעמיקה עם תהליכי הרגולציה בארץ. אנו עובדים בשקיפות ויושרה ומבטיחים לך יחס אישי וליווי מונגש לאורך הדרך. אם מעניין אותך לשמוע על הכנסה פאסיבית ועל המודלים הקיימים – אנו מזמינים אותך ליצור איתנו קשר כדי להכיר, לשמוע, להשמיע, להבין טוב יותר ולקבל החלטה שתיתן לך פתרון אופטימלי לצרכים שלך.

אז מה היה לנו בכתבה:
חייגו עכשיו דילוג לתוכן