כל היתרונות הסביבתיים בשימוש בחשמל סולארי

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו!

שינויי האקלים משקפים לנו את הכישלון שלנו כבני אדם להגן ביעילות על כדור הארץ שלנו. אבל החדשות הטובות הן שבזכות מקורות אנרגיה מתחדשים, כמו השמש, עדיין נוכל לעשות משהו כדי להגן על הסביבה שלנו.

המעבר לאנרגיה סולארית, כפי שיודע כל בוגר של לימודי קיימות, הוא צעד חשוב לקראת השגת עצמאות אנרגטית והפחתת עלויות החשמל. בעולם של היום, שבו ניכרים משבר האנרגיה ואי הוודאות הכלכלית, כבר אי אפשר להכחיש את היתרונות הפיננסיים של האנרגיה הסולארית.

מדינות רבות כבר החלו להכיר בעובדה שאימוץ אנרגיה סולארית בקנה מידה גדול יכול להשפיע לטובה על כדור הארץ. 

אנרגיה סולארית מפחית את פליטת גזי החממה

הפחתת פליטת גזי החממה היא אחד היתרונות הסביבתיים הגדולים ביותר של האנרגיה הסולארית. דלקים מאובנים משחררים לאטמוספירה רמות גבוהות של פחמן דו חמצני (CO2) ומזהמים אחרים, הגורמים לנזק בריאותי ואקולוגי חמור. אנרגיה סולארית, לעומת זאת, מציעה מקור לאנרגיה ירוקה שהיא חופשית, מתחדשת ואינסופית.

גגות סולאריים מייצרים חשמל מבלי לייצר פליטות מזיקות. לכן, אנרגיה סולארית מפחיתה משמעותית את פליטות גזי החממה ומפחיתה את זיהום האוויר. דרך נהדרת להיאבק בשינויי האקלים.

אנרגיה סולארית חוסכת את עתודות המים של כדור הארץ

ייצור חשמל מסורתי משתמש באלפי ליטרים של מים מדי שנה. המים משמשים, למשל, לקירור גנרטורים, לעיבוד ולזיקוק דלק ולהובלת דלק דרך צינורות.

תחנת כוח פחמית צורכת כ-350 ליטר מים כדי לייצר 1000 קילו-וואט חשמל; וכדי להפיק כמות של גז טבעי המספיקה לייצור כמות זהה של חשמל, יש צורך בכ-38 ליטר מים. 

הפקת חשמל באמצעות מערכות סולאריות, לעומת זאת, אינה דורשת מים, ובכך משמרת משמעותית את מאגרי המים הנוכחיים.

אנרגיה סולארית מסייעת להפחתת הסיכון לזליגת נפט לאוקיינוסים

אחד היתרונות הסביבתיים של האנרגיה הסולארית הוא הפחתת הסיכון לדליפות נפט. דליפות אלה יוצרות סכנה סביבתית גדולה הגורמת נזק חמור למערכות אקולוגיות ימיות, למערכות אקולוגיות ימיות ולקהילות החוף. השימוש באנרגיה סולארית מפחית את התלות בנפט, ויכול להיות חיוני בשמירה על האוקיינוסים, החופים ואזורי החוף ברחבי העולם.

הפחתת ההסתמכות על הנפט פירושה גם פחות הפקת נפט ופחות הובלה שלו, מה שמן הסתם מפחית גם את הסיכון לדליפות נפט ממכליות ומאתרי קידוח. כלומר, הפחתת השימוש בחשמל מפחית את התלות בנפט. אז מה לדעתכם הפתרון הירוק החילופי?

אנרגיה סולארית להאטת שינויי האקלים

הפקת חשמל מפאנלים סולאריים לא מייצרת גזי חממה, ולכן אם ייעשה בה שימוש נרחב יהיה לה תפקיד חיוני בהפחתת השפעות סביבתיות שליליות.

ראוי לציין שכל צורה של הפקת אנרגיה משפיעה באופן כלשהו על הסביבה הטבעית. עם זאת, באנרגיה הסולארית מדובר בהשפעה סביבתית מינימלית בהשוואה לאנרגיית דלקים מאובנים.

למה להסתמך על השמש?

אנרגיה סולארית היא אחת הדרכים הטובות ביותר שעומדת היום לרשותנו כדי למנוע את ההשפעות הקשות של שינויי האקלים. 

אנרגיה סולארית יכולה לצמצם את טביעת הרגל הפחמנית, מה שאומר שחרור פחות מזהמים לאוויר. למעשה אנחנו יכולים, ובעיקר חייבים, לעשות כל אחד את חלקו כדי לגרום להאטת שינויי האקלים. ואם עדיין לא שוכנעתם, הנה כמה עובדות שעשויות להניע אתכם לעבור לשימוש באנרגיה סולארית בבית או בעסק שלכם:

  • בממוצע, גג סולארי אחד שמפיק 10 קילוואט אנרגיה, מבטל כ-4 טונות של פליטות פחמן מדי שנה.
  • זה שווה בערך לנטיעת יותר ממאה עצים בשנה.
  • ככול ששטחי הפאנלים הסולאריים יהיו גדולים יותר, כך יוכלו להשפיע פי 10 על המצב. למעשה, אפילו מערכת סולארית אחת בבניין מגורים, יכולה להשפיע על הסביבה באופן שניתן למדידה.
לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו!
Solarcell

צוות מומחים בעלי ניסיון בתכנון, התקנה והיכרות מעמיקה עם תהליכי הרגולציה בארץ. אנו עובדים בשקיפות ויושרה ומבטיחים לך יחס אישי וליווי מונגש לאורך הדרך. אם מעניין אותך לשמוע על הכנסה פאסיבית ועל המודלים הקיימים – אנו מזמינים אותך ליצור איתנו קשר כדי להכיר, לשמוע, להשמיע, להבין טוב יותר ולקבל החלטה שתיתן לך פתרון אופטימלי לצרכים שלך.

אז מה היה לנו בכתבה:
חייגו עכשיו דילוג לתוכן