פלאנט סולאר

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו!

פלאנט סולארהישג נוסף לתחבורה באמצעות אנרגיה סולארית, סירת הקטמרן פלאנט סולאר (PlanetSolar) השלימה במאי 2012 את הקפת כדור הארץ, מסע על פני קו המשווה שנמשך 19 חודשים.

המסע נועד לקדם את המודעות הציבורית לחשיבות של אנרגיה סולארית ומציאת מקורות אנרגיה ברי קיימא, כמו גם לשבור כמה שיאי גינס ולקדם את הטכנולוגיה של תחבורה סולארית בכלל ותחבורה ימית סולארית בפרט. במסעה עברה פלאנט סולאר כמעט 60,000 ק"מ וביקרה ב-28 מדינות שונות.

הסירה הסולארית הגדולה בעולם

 פלאנט סולאר נבנתה במספנת Knierim Yachtbau שבקיל, גרמניה, היא הושקה בסוף מרץ 2010 לאחר 14 חודשי בנייה ועלות בנייתה עמדה על כ-10 מיליון דולר.

אורכה של הסירה 31 מטר (35 עם מדפים סולאריים פתוחים), רוחבה 15 מטר (23 מטר עם מדפים סולאריים פתוחים), גובהה 6.10 מטר והיא מכוסה בלא פחות מאשר 537 מטר רבוע של פאנלים סולאריים המייצרים 93 קילו-וואט ומניעים שני מנועים חשמליים בכל גוף (ספינות קטמרן הן כפולות גוף לתנועה יעילה יותר במים). כמו כן היא כוללת 6 סוללות ליתיום-יון גדולות לאגירת החשמל הסולארי לעת הצורך.

החלל של פלאנט סולאר יכול להכיל 200 אנשים ובגלל המבנה המיוחד והמתוכנן היטב שלה היא מסוגלת להגיע למהירות של עד 14 קשר ימי – כמובן שבמסעה להקפת העולם היא כללה צוות מצומצם בהרבה (5 אנשים סה"כ) ולא את תכולתה המקסימאלית.

פלאנט סולאר מיועדת עתה, לאחר השלמת המסע וקביעת השיא, לשמש כיאכטת פאר ייחודית.

היוזמה לבניית פלאנט סולאר והמסע להקפת העולם היא של יזם גרמני אשר גם מימן את הבנייה, משמעות שמה המלא של הסירה (Turanor PlanetSolar) היא "כוחה של השמש" מסיפורי המיתולוגיה של הסופר ג'.ר.ר טולקין (שר הטבעות).

המסע הסולארי להקפת העולם

המסע הסולארי של פלאנט סולאר להקפת העולם בעזרת אנרגיה סולארית בלבד החל ב-27 לספטמבר 2010 והיא יצאה מנסיכות מונקו שבצרפת – שם גם סיימה את המסע הארוך.

ממונקו פלאנט סולאר שטה לעבר קו המשווה, המסע תוכנן להיערך בקו זה גם בגלל שזהו היקפו המירבי של כדור הארץ ובעיקר כי כך היא תוכל לנצל מקסימום קרינת שמש להנעת מנועיה.

הצוות על סיפון ה-פלאנט סולאר בראשות יוזם הפרויקט רפאל דומג'ן ורבי החובל פטריק מארצ'סאו וארוון לה-רוזיק (התחלפו בפולינזיה הצרפתית) מנה כ-5 אנשים וכמו כן היו צוותים אחרים שליוו את המסע מהחופים וצוות מדעי מיוחד.

אורכו הכולל של המסע הסולארי להקפת העולם הוא 59,545 ק"מ שבמהלכם הסירה שברה כמה שיאי גינס וקבעה כמה שיאים חדשים – המרחק הגדול ביותר ע"י כלי רכב סולארי, מסע השיט הארוך ביותר בעזרת כלי שיט סולארי, הקפה סולארית ראשונה של כדוה"א ע"י כלי שיט, חצייה מהירה ביותר ע"י כלי שיט סולארי את ים סין הדרומי ואת האוקיאנוס האטלנטי וכלי השיט הסולארי הגדול ביותר.

המסע עצמו חרג גם מגבולות קו המשווה, למשל כאשר במאי 2011 עגנה פלאנט סולאר בבריסביין שבאוסטרליה לטקס מיוחד לכבודה ולכבוד מטרתה החשובה.

במהלך המסע שנמשך 584 ימים ביקרה פלאנט סולאר וצוותה בערים ומקומות רבים בעולם – מיאמי, טנג'יר, קנקון, פולינזיה הצרפתית, איי גלפגוס, הונג קונג, סינגפור, מומבאי, אבו דאבי, קטאר ועוד.

במהלך המסע, הצוות של פלאנט סולאר ישן מתחת הפאנלים הסולאריים על הסיפון בלילות בהירים ונעימים או בחדרים המאובזרים מתחת הסיפון בלילות הפחות נעימים.

במהלך המסע פלאנט סולאר חוותה תקלה באחד המדחפים שאילצה אותה להישאר בנמל באסיה למשל שבועיים. פלאנט סולאר עוברת כעת שינויים כך שתוכל לקחת קבוצות תיירים במימי הים התיכון.

התמונה נלקחה מ – www.planetsolar.org.B

אולי יעניין אותך גם:

פאנלים סולאריים על חממות וסככות חקלאיות – החקלאות החדשה

הטכנולוגיה החדשה של ענקית האנרגיה האמריקאית "קאטרפילר" בדרך לישראל

פלאנט סולאר
לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו!
Solarcell

צוות מומחים בעלי ניסיון בתכנון, התקנה והיכרות מעמיקה עם תהליכי הרגולציה בארץ. אנו עובדים בשקיפות ויושרה ומבטיחים לך יחס אישי וליווי מונגש לאורך הדרך. אם מעניין אותך לשמוע על הכנסה פאסיבית ועל המודלים הקיימים – אנו מזמינים אותך ליצור איתנו קשר כדי להכיר, לשמוע, להשמיע, להבין טוב יותר ולקבל החלטה שתיתן לך פתרון אופטימלי לצרכים שלך.

אז מה היה לנו בכתבה:
חייגו עכשיו דילוג לתוכן