גג סולארי על בניין משותף

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו!

גרים בבניין משותף? תנו לגג שלכם לעבוד בשבילכם!

גג בבניין משותף עם שטח של 500 מ"ר או יותר – שווה לכם הרבה מאוד כסף!

הכנסה מחשמל סולארי בבניין משותף, שתוזיל משמעותית את דמי ועד הבית לכל הדיירים
עכשיו גם במודל שכירות שלא מצריך מבעלי הנכסים בבניין להשקיע כסף בכלל.

אנחנו נקים לכם מערכת סולארית על הבניין המשותף – שתמקסם את הרווחים ותאפשר לכם, בעלי הגג, שקט נפשי, הכנסה פסיבית בטוחה ובטחון שאתם בידיים טובות.

במודלים של שותפות ושכירות אנו דואגים לתחזוקה שוטפת ולהבטחת התקינות והאפקטיביות של המערכת בכל זמן.

התקשרו אלינו לקבלת ייעוץ ראשוני ללא עלות וללא התחייבות: 052-3737314

יש צרך בגג בשטח של 500 מ"ר או יותר.

יש צורך בהסכמה של 66% מבעלי הדירות בבניין.

יש הטבות מס על הכנסות מחשמל סולארי

יש חברה שתדאג לטפל בכל הפרוייקט עבורכם

יש שקט נפשי ובטחון ל הכנסה ל 25 שנה.

אז למה אתם מחכים? עדיין מתלבטים? התקשרו אלינו להתייעץ ולשמוע מה מתאים לגג שלכם: 052-3737314

 

 

עד לאחרונה התקנת פנלים סולריים הייתה רלוונטית לבעלי בתים פרטיים, למפעלים או בעלי מתקנים כגון רפתות וכיוצא באלה. אולםגג סולארי על בניין משותף חקיקה שמקודמת בימים אלה נועדה לשנות את התמונה. בקרוב, לא רק על גגות פרטיים אפשר יהיה להקים גג סולארי. אם אתם בעלי דירה בבניין משותף, גג סולארי רלוונטי גם בשבילכם.

הרוב קובע, מה זה אומר בעצם?

על מנת לשים את הדברים על דיוקם, גם לפני החוק החדש יכלו דיירים בבתים משותפים להקים גג סולארי. אלא שצעד כזה היה בלתי יישם מכיוון שנדרשה הסכמה מלאה ומפורשת של כל הדיירים. הסכמה כזאת כפי שיודע כל מי שנכח אי פעם בישיבת ועד סוערת, כמעט בלתי ישימה ולכן למרות החשיבות של חשמל ירוק, בתים משותפים לא היו חלק מהמשחק. לאחר דיונים ארוכים שבהם השתתפו בכירים במשרדי התשתיות, האוצר והסביבה, נקבע מתווה חדש. על פי המתווה של החקיקה, רוב לא גדול מקרב דיירי בניינים משותפים יוכל להצביע לטובת העניין. הרוב הינו רוב הדומה לזה הנדרש בפרויקט של חיזוק בינוי (תמ"א 38), פרויקטים שכידוע זכו להצלחה רבה. מרגע שיושגו חתימות של שני שליש מדיירי הבניין התומכים במהלך ניתן יהיה להקים גג סולארי, גם בבניין משותף.

איך מרוויחים כסף מגג סלולרי בבניין משותף?

על פי החוק החדש, יתכנו מצבים שבהם ניתן יהיה להקים גג סולארי פרטי, גם על גג משותף. לפני שניגע בכך, נתייחס לגג המשותף. ברגע שבניין יחליט על הקמת פנלים סולאריים משותפים יוכל הבניין למכור את החשמל הסולארי שייווצר לחברת החשמל. מכירת החשמל נעשית בתעריף מוסכם מול חברת החשמל, כך שנוצרת הכנסה קבועה על בסיס הפקת חשמל מהשמש (ואין חולק על שפע השמש בארצנו). אפשרות נוספת היא להתקין מערכת סולארית שלא מנתבת את החשמל לחברת החשמל אלא מעבירה אותו לצריכה. כלומר, הרווח הוא החיסכון בעלויות החשמל של דיירי הבניין. במידה והיו דיירים שהתנגדו למהלך, הרי שהמשמעות היא כזאת: דיירים אלה לא ישתתפו בהוצאות ההתקנה אך גם לא יפיקו מכך רווח כלשהו.

האם גג סולארי משותף חייב להיות משותף?

על גבי גג משותף, בבניין משותף, ניתן יהיה להקים מערכת משותפת שתשרת את כלל דיירי הבניין. אך חשוב להדגיש כי החוק מכיר גם באפשרות אחרת. נזכור כי גג משותף כולל למעשה שיתוף בזכויות, כזה שיש לכל דייר חלק יחסי בגג. על פי הרפורמה, אפשר בהחלט כי ברגע שיוסכם על התקנת הפנל הסולרי (ואפילו אם לא תהיה הסכמה כללית כאמור) יוכל כל דייר להקים על חלקו היחסי בגג פנל פרטי. משמעות הדבר היא כי החשמל שיופק יהיה בעצם רכושו הפרטי של אותו הדייר. בין אם הייתה או לא תהיה הסכמה של הדיירים לצעד כזה, יוכלו דיירים שמתנגדים למהלך להעלות טיעונים מול המפקח על בניינים משותפים בישראל. במקרה זה, מתקן חשמל פרטי יצטרך להימצא על שטח מוגדר, שמהווה חלק יחסי של בעל הדירה ולא מעבר לזה.

איך מקדמים גג סולארי בבניין משותף?

על פי ההערכות, הכנסות של בניין משותף שמתקין פנלים סולריים על הגג נעות בין 20 ל-35 אלף ₪ בשנה. קידום גג סולרי משותף על פי החוק מתנהל כך: ראשית, ישיבה משותפת של הדיירים – לצורך העלאת יתרונות, חסרונות, קביעת תומכים ומתנגדים. ברגע שיש מספיק חתימות, ניתן להחליט גם על דרך ההקמה. אפשר להקים את הגג בצורה עצמאית של הדיירים שפונים לחברה סולרית או בליווי יזם (בדומה לתמ"א 38) שמשתתף ברווחים.

אולי יעניין אותך גם:

שר המשפטים מקדם: כל דייר יוכל להתקין מערכת סולארית, ללא אישור שכניו

גג סולארי במימון מלא

גג סולארי על בניין משותף
לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו!
Solarcell

צוות מומחים בעלי ניסיון בתכנון, התקנה והיכרות מעמיקה עם תהליכי הרגולציה בארץ. אנו עובדים בשקיפות ויושרה ומבטיחים לך יחס אישי וליווי מונגש לאורך הדרך. אם מעניין אותך לשמוע על הכנסה פאסיבית ועל המודלים הקיימים – אנו מזמינים אותך ליצור איתנו קשר כדי להכיר, לשמוע, להשמיע, להבין טוב יותר ולקבל החלטה שתיתן לך פתרון אופטימלי לצרכים שלך.

אז מה היה לנו בכתבה:
חייגו עכשיו דילוג לתוכן