הטכנולוגיה החדשה של ענקית האנרגיה האמריקאית "קאטרפילר" בדרך לישראל

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו!

שוק האנרגיה בעולם נמצא בנקודת רתיחה כבר שנים, עם מגוון רחב של פתרונות שאמורים להבטיח אנרגיה "ירוקה" יותר, עםהשקת הטכנולוגיה החדשה של ענקית האנרגיה האמריקאית "קאטרפילר" מינימום פגיעה בסביבה ובמשאבי הטבע החיוניים. תנאים שכולנו עתידים לצאת נשכרים מהם, אם הכול יתנהל כפי שמצפים.
בישראל יש תנאים אידיאליים להפקת אנרגיה, לרבות מספר גדול מאוד של ימי שמש בשנה, אולם טרם נכנסה לשימוש טכנולוגיה שניתן לטעון ששינתה את חוקי המשחק בתחום. נכון להיום ההתבססות הכמעט מוחלטת היא על גורמים נקודתיים, בראשם חברת החשמל, מה שכרוך בעלויות גבוהות לצרכנים ובזיהום אקולוגי משמעותי.

האם הטכנולוגיה החדשה של "קאטרפילר", ענקית הטכנולוגיה, צפוי לשנות את חוקי המשחק? מה נחשב לפורץ דרך בו? ועד כמה הוא עשוי להיות רלוונטי גם לאזרח הקטן? אתם מוזמנים לקרוא ולהחליט בעצמכם.

מטרת-העל: למקסם את ההתבססות על אנרגיות מתחדשות

בפברואר 2020, נפל דבר בתחום האנרגיה בישראל. באותו חודש נפגשו בכירים בענף האנרגיה בישראל על מנת להציג את הטכנולוגיה פורצת הדרך של "קאטרפילר", CAT Hybrid Solutions. הטכנולוגיה מיועדת לשלב באופן מיטבי בין פרמטרים ומקורות אנרגיה שונים, ובכך להפוך את השימוש באנרגיות מתחדשות למקסימליות (במקום שימוש בתשתיות מזיקות לסביבה), להפחית את עלויות החשמל ולהקטין משמעותית את הנזקים הכרוכים בהפקת אנרגיה בדרך ה"מסורתית", לרבות פליטת גזי חממה וזיהום אוויר.

מערכת Caterpillar מיועדת למצות עד תום את מקורות האנרגיה השונים וליצור שילוב מוצלח של מקורות, לרבות אנרגיה סולרית, טורבינות רוח, גז וביו גז, מערכות דיזל וכמובן שגם רשת החשמל הקיימת. זאת לצד מתן יכולות מתקדמות של שליטה וניהול, באופן חכם ויעיל. המערכת למעשה יוצרת פתרון היברידי שיאפשר לא רק הסתמכות על מקורות אנרגיה שונים, אלא גם בחירה בצורה הנכונה והיעילה ביותר של שימוש באנרגיה במקרה נתון, בדגש על הפחתת עלויות השימוש והזיהום האקולוגי.

האם אנחנו בפיתחה של מהפכה?

אין ספק שהפיתוח של חברת קאטרפילר עשוי להשפיע באופן דרמטי על השימוש באנרגיה בישראל, על כל ההיבטים של כך שחלקם הוזכרו מעלה. הציפייה, או אם תרצו התקווה, היא שמשנה לשנה יגדל השימוש באנרגיה מתחדשת – כך שבשנת 2040, לפי דברי יו"ר חברת החשמל, לא פחות מכ-80% מייצור החשמל בישראל ייעשה על בסיס אותן אנרגיות מתחדשות.

עוד מדברים על מצב בו צרכני האנרגיה על צורותיה השונות יהפכו להיות ספקים, ולא ייאלצו להתבסס אך ורק על התשתיות הקיימות של חברת החשמל וגורמים אחרים. בדרך זו הם יוכלו להתקין את התשתיות המאפשרות להם לאגור אנרגיה למטרה שימוש עצמי או אפילו למכור אנרגיה לגורמים אחרים במישור הפרטי או המוסדי. על פי התכנון, הטכנולוגיה שמגיעה לישראל צפויה להשתלב בהדרגה במקומות שונים, לרבות גורמי תעשייה, מפעלים, ארגונים ומוסדות, רשויות מקומיות וכן הלאה.

חשוב להדגיש שהשינוי הזה ביחס לאנרגיה מתחדשת אינו היחידי הצפוי בתחום בשנים הקרובות. ייעוד מרכזי נוסף של הגורמים הרלוונטיים הוא לבזר ככל שניתן את שוק האנרגיה, כך שתיווצר תחרות מסוימת בכל הנוגע לאספקת חשמל (גם אם הולכת החשמל והחלוקה שלו צפויים עדיין להישאר ברמה של מונופול מצדה של חברת החשמל). היעד הוא שהחלק הארי של ייצור החשמל בישראל יהיה מבוסס על אנרגיה מתחדשת, באופן פרטי, באמצעות חברות שונות שישתלטו בהדרגה על שדה המשחק.

לקריאה נוספת:
Renewable Energy – The Clean Facts

אולי יעניין אותך גם:

מערכות פוטו וולטאיות סולאריות צפות? יתרונות, חסרונות ועוד

השקת הטכנולוגיה החדשה של ענקית האנרגיה האמריקאית "קאטרפילר"
לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו!
Solarcell

צוות מומחים בעלי ניסיון בתכנון, התקנה והיכרות מעמיקה עם תהליכי הרגולציה בארץ. אנו עובדים בשקיפות ויושרה ומבטיחים לך יחס אישי וליווי מונגש לאורך הדרך. אם מעניין אותך לשמוע על הכנסה פאסיבית ועל המודלים הקיימים – אנו מזמינים אותך ליצור איתנו קשר כדי להכיר, לשמוע, להשמיע, להבין טוב יותר ולקבל החלטה שתיתן לך פתרון אופטימלי לצרכים שלך.

אז מה היה לנו בכתבה:
חייגו עכשיו דילוג לתוכן