שיכון ובינוי תקים מערכות סולאריות על גגות מסחריים

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו!

חברת סולאריה מקבוצת שיכון ובינוי שבשליטת אשת העסקים שרי אריסון תקים מערכות סולאריות על 5 גגות מסחריים של רשת רבוע כחול נדל"ן (רבוע כחול היא מפעילת חנויות מגה ועדן טבע מרקט בין היתר). סך כל השטח המותקן שעליו ייצרו חשמל סולארי הוא כ-40,000 מ"ר וההספק הכולל של המתקנים הבינוניים שיוקמו יעמוד על 2.5 מגה-ואט לשעה.

החברה הסולארית של שיכון ובינוי

חברת שיכון ובינוי סולאריה היא חברת בת בבעלות מלאה של שיכון ובינוי אנרגיה מתחדשת, שהיא בתורה חברה בת מקבוצת שיכון ובינוי ששייכת לקבוצת אריסון.

שיכון ובינוי אנרגיה מתחדשת היא זרוע ההשקעות והפיתוח של קבוצת אריסון בתחומים סביבתיים למיניהם. שיכון ובינוי סולאריה הוקמה על מנת להקים מערכות לייצור חשמל סולארי בטכנולוגיה פוטו-וולטאית על גגות מסחריים של עסקים למיניהם, או במכירת והתקנת מערכות או בתכניות מימון והשכרת שטחים שונות.

החברה משווקת, מתקינה ומתפעלת מערכות סולאריות לעסקים אשר מיועדות לשימוש עצמי בחשמל המיוצר וכמובן מערכות מחוברות רשת שבהן מוכרים את כל התפוקה לחברת חשמל או רק את היתרה מעבר לצריכה העצמית של בעל המערכת.

שיכון ובינוי סולאריה כבר נכנסה לשבי ביצוע והקמה של מערכת סולארית גדולה אשר אמורה לייצר חשמל בהספק של 6 מגה-ואט.

תחנת הכוח הפוטו-וולטאית הזו תקום באזור מכרות תמנע שבערבה והיא תכלול כ-24,000 קולטים סולאריים פוטו-וולטאיים לייצור חשמל מאנרגיית השמש במתקן קרקעי נרחב.

פרויקט גדול ומשמעותי זה של שיכון ובינוי יתפרס על פני שטח של 85 דונם, הוא יספק לרשת החשמל הארצית מעבר ל-10 מיליון קוט"ש בשנה למשך תקופת הפעלה מובטחת של 20 שנה.

מערכות סולאריות על מבני רבוע כחול

שיכון ובינוי אנרגיה מתחדשת של קבוצת אריסון נכנסה לשיתוף פעולה עם רבוע כחול נדל"ן שבשליטת איש העסקים דודי ויסמן. סך כל שטח הגגות לפרויקט הנוכחי עומד על 40,000 מטרים רבועים, המערכות יהיו בינוניות על פי הגדרות רשות החשמל ויספקו הספק כולל של 2.5 מגה-ואט לשעה.

פרויקט המערכות הסולאריות הוא כזה שזו חברת שיכון ובינוי סולאריה שוכרת את שטחי הגגות מחברת רבוע כחול נדל"ן לתקופה קצובה של 20 שנה, כאשר התגמולים מייצור החשמל ומכירתו לרשת החשמל הארצית יגיעו לשיכון ובינוי ולא לרבוע כחול שרק משכירה את הגגות.

יש לציין כי למרות שבראשית הפרויקט הבעלות על המתקנים הסולאריים תהיה של שיכון ובינוי אנרגיה מתחדשת, לרבוע כחול נדל"ן יש אופציה לרכישת 50% מהבעלות על הפרויקט.

  • מערכת ראשונה תותקן על מבנה מסחרי בחיפה, עם גג בשטח כולל רלבנטי של 4,848 מ"ר. המערכת הסולארית במבנה זה תהיה בהספק של 361 קילו-ואט.
  • מבנה מסחרי ברמלה עם שטח גג של 4,347 מ"א ומערכת סולארית שתוקם בהספק של 215 קילו-ואט.
  • מבנה מסחר בנתניה עם שטח גג כולל של 3,595 מ"ר, המערכת הסולארית שתוקם במקום היא בהספק של 191 קילו-ואט.
  • על גג מבנה מסחר בראשון לציון בשטח כולל של 7,062 מ"ר תוקם מערכת חשמל סולארי בהספק 294 קילו-ואט.
  • על מבנה גדול בשטח גג של 20,000 מ"ר בקיבוץ אייל (אזור השרון) תוקם מערכת סולארית בהספק משמעותי של 1,261 קילו-ואט.

 זה לא הפרויקט הראשון בין שני הצדדים, בסוף 2010 חתמו שיכון ובינוי סולאריה ורבוע כחול נדל"ן על עסקה שבה שיכון ובינוי תקים על מבנה מסחרי גדול של רבוע כחול בבאר טוביה (שטח גג של 20,000 מ"ר) מערכת סולארית לייצור 1.1 מגה-ואט (1,100 קילו-ואט) חשמל. העסקה הזו עדיין לא הוקמה והיא נמצאת בשלבי סיום של קבלת אישורים ורישיון ייצור מחברת חשמל.

ראו גם:

רכבת ישראל עתידה להתקין מערכות סולאריות בתחנותיה וכולנו נצא מורווחים

מדאיג: ההכנסות מהפקת חשמל סולרי צפויות להיפגע
לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו!
Solarcell

צוות מומחים בעלי ניסיון בתכנון, התקנה והיכרות מעמיקה עם תהליכי הרגולציה בארץ. אנו עובדים בשקיפות ויושרה ומבטיחים לך יחס אישי וליווי מונגש לאורך הדרך. אם מעניין אותך לשמוע על הכנסה פאסיבית ועל המודלים הקיימים – אנו מזמינים אותך ליצור איתנו קשר כדי להכיר, לשמוע, להשמיע, להבין טוב יותר ולקבל החלטה שתיתן לך פתרון אופטימלי לצרכים שלך.

אז מה היה לנו בכתבה:
חייגו עכשיו דילוג לתוכן