מהפכה בסולארי מבית חברת סונול

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו!

זה לא סוד שתחום האנרגיה הסולארית בישראל בשנים האחרונות רותח, תרתי משמע. ישראל נחשבת לאחת השחקניות המובילות מהפכה בסולאריבשדה זה בעולם, בין השאר עקב פוטנציאל השמש האדיר בה ברוב ימות השנה לצד חידושים טכנולוגיים מהמיטב של "המוח היהודי". מגמה משמעותית בהקשר הזה היא כניסתם של יותר ויותר שחקנים לתחום בישראל באמצעות התבססות על אנרגיה סולארית במקום זו החשמלית, ולעתים גם אספקת שירותים רלוונטיים.

במצב הדברים הזה, ההודעה של חברת סונול על כניסתה הצפויה לשדה המשחק לא הייתה בגדר הפתעה מוחלטת. סונול היא חברה בולטת בישראל בתחום האנרגיה והדלק, עם למעלה מ-230 תחנות דלק ציבוריות שהיא מתפעלת וכן עשרות תחנות דלק פרטיות במושבים ובקיבוצים. במאמר הבא נציג את עיקרי הפעילות הצפויה של סונול וננסה להבין מדוע זה כל כך חשוב.

סונול מתכוונת לפעול בכמה חזיתות

ההחלטה של סונול לפעול בתחום האנרגיה הסולארית בישראל כוללת כמה היבטים, כאשר חלק מהפעולות כבר החלו להיעשות בעוד אחרות צפויות בשנים הקרובות. החברה הספיקה להקים על גבי גגות המתקנים שלה, כמו גם על שטח בו היא מחזיקה באזור חיפה, פאנלים סולאריים. פאנלים אלו, ששטחם כעשרה דונמים, חוברו לא מכבר לרשת החשמל – מה שמאפשר להם לספק לא פחות מכ-950 קילו וואט לשעה.

עד סוף שנת 2019, מתכוונת חברת סונול להקים פאנלים סולאריים על גגותיהן של 21 תחנות דלק מבין ההיצע הרחב שהיא מתפעלת ברחבי ישראל. הציפיות הן שכל אחד מהגגות האלה יפיקו כמול של כ-70-50 קילו וואט לשעה. התחזיות מדברות על כך שהחברה תיכנס ממש בקרוב לתחום התקנות המתקנים הסולאריים, וזאת דרך רכישת מחצית מחברה סולארית פעילה אשר פרטיה טרם פורסמו.

לא מן הנמנע שמעבר להפקת אנרגיה לשימוש עצמי, תעסוק סונול גם במכירת חשמל ללקוחותיה. פורסם ב"דה מארקר" כי החברה שוקלת להקים חברת בת אשר תספק את החשמל ללקוחות בכמה דרכים: ראשית דרך התקנה של פאנלים סולאריים על גבי הגגות, כפי שמתרחש בשנים האחרונות בשיעור משמעותי בישראל. ייתכן כי לאחר מכן תציע החברה חשמל גם באמצעים אחרים, דוגמת מערכות קרקעיות להפקת ולאספקת אנרגיה ללקוחות הקצה.

מטרת-העל של סונול: לכבוש את תחום האנרגיה

כל השינויים האלו מקבילים לכניסתה של סונול לתחומים אנרגיה אחרים בעת האחרונה. בתחום הגז הביתי (גפ"מ), רכשה סונול – באמצעות חברת הבת "סונול גז פלוס" – את ישראגז, שם דבר בתחום בישראל. בנוסף לכך רכשה החברה לאחרונה 50% מהנתח של חברת EVI, אשר מתקינה עמדות טעינה לכלי רכב חשמליים. עלות עסקה זו, הנוגעת אף היא לפיתוח משמעותי מבחינה כלכלית ואקולוגית, מוערכת בכעשרה מיליון שקלים.

כל הסימנים האלו מצביעים על כך שקברניטי סונול סימנו, ככל הנראה, את תחום האנרגיה בכלל – והאנרגיה הסולארית בפרט – כאחד היעדים האסטרטגיים החשובים של החברה בעתיד הקרוב. בכך סונול צפויה ליישר קו עם כמה חברות מובילות אחרות, הן ציבוריות והן פרטיות, ששמו להן למטרה להגביר את ההתבססות שלהן על האנרגיה הזמינה ביותר שיש, אנרגיית השמש.

ברמה הכללית, עצם ההתבססות על אנרגיית השמש היא צעד מבורך מכמה בחינות. ברמה האקולוגית המערכות האלה אינן פולטות פחמן דו חמצני או חומרים אחרים המביאים לזיהום אוויר, אחת הרעות החולות של העת הנוכחית. הן מקטינות את ההסתמכות על חברת החשמל, שנמצאת במצב כלכלי מורכב ולעתים אף אינה עומדת בעומסי הביקוש בימי השיא. בפן הכלכלי המערכות הסולאריות עשויות לחסוך כסף מצד אחד ולהביא להכנסות פוטנציאליות מהצד האחר בזכות מכירת האנרגיה לחברת החשמל או לגורמים אחרים.

ראו גם:

חדשות טובות: החלו צעדים להסרת חסמים בתחום אגירת החשמל

מהפכה בסולארי
לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו!
Solarcell

צוות מומחים בעלי ניסיון בתכנון, התקנה והיכרות מעמיקה עם תהליכי הרגולציה בארץ. אנו עובדים בשקיפות ויושרה ומבטיחים לך יחס אישי וליווי מונגש לאורך הדרך. אם מעניין אותך לשמוע על הכנסה פאסיבית ועל המודלים הקיימים – אנו מזמינים אותך ליצור איתנו קשר כדי להכיר, לשמוע, להשמיע, להבין טוב יותר ולקבל החלטה שתיתן לך פתרון אופטימלי לצרכים שלך.

אז מה היה לנו בכתבה:
חייגו עכשיו דילוג לתוכן