אנרגיה ירוקה ומתחדשת בדובאי

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו!

דובאי היא אחת הערים המודרניות ביותר בעולם. כולנו מכירים את דובאי בשל מלונות הפאר שיש לעיר להציע, העושר הרב שנראהאנרגיה ירוקה ומתחדשת בדובאי בכל פינה ופינה בעיר וכמובן בשל הנפט שנמצא בה בשנות ה-60 והפך את הכלכלה שלה למשגשגת כפי שהיא היום. אך למרות שדובאי היא מעצמת נפט עולמית, היא גם אחת מהמדינות שהכי משקיעות באנרגיה ירוקה ומתחדשת. רוצים לדעת עוד על דובאי ועל איחוד האמירויות ועל איך מיישמים אנרגיה ירוקה ומתחדשת בדובאי? המשיכו לקרוא וגלו עוד על הנושא.

הכירו, איחוד האמירויות הערביות

איחוד האמירויות היא למעשה פדרציה מוסלמית, בעלת אקלים מדברי והיא עשירה מאוד בנפט. זוהי מדינה יחסית קטנה עם 9.9 מיליון תושבים, אך, רק 1.4 מיליון מהתושבים הם אזרחים של המדינה, שאר התושבים נמצאים שם כעובדים זרים. איחוד האמירויות מורכבת מ-7 מונרכיות: דובאי, אבו דאבי, עג׳מאן, שארג׳ה, פוג׳יירה, אום אל-קיוין וראס אל-ח׳ימה.  אבו דאבי היא עיר הבירה של האיחוד והיא גם האמירות הכי גדולה מבחינת שטח, אך, דובאי היא העיר הכי הגדולה באמירויות ויש שיגידו שהיא גם הכי מפורסמת.

כמדינה המורכבת על פי מערכת של פדרציה, לכל אחת מהפדרציות (כלומר, לכל אחת מהאמירויות) יש חוקים עצמאיים ובראש של כל אמירות נמצא שייח׳, שהשלטון שלו עובר בירושה. השייח׳ הוא זה אשר מחליט על כל ענייני המדינה (למשל בנושאים של: כלכלה, דת, חברה וכדומה). אולם, כפי שנהוג בפדרציה, ההחלטות לגבי מדיניות ההגנה וגם לגבי מדיניות החוץ של האמירויות מתקבלות באופן כוללני, על ידי כל הפדרציות, ולא באופן עצמאי.

אפילו התחבורה בדובאי – חכמה

בדובאי השכילו להתחיל להשתמש באנרגיה ירוקה ומתחדשת בכל הקשור למכוניות ואפשר לראות ברחבי העיר המון מכוניות חכמות. למשל, מוניות. בדובאי ישנן כ-7,000 מוניות פעילות וכ-700 מהן הן מכוניות חשמליות של חברת טסלה. מעבר למוניות יש בדובאי גם רכבת חשמלית, רכבת שחלקה מתחת לאדמה, ללא נהג. רכבת זו מגיעה מדובאי לאבו דאבי ויש גם רכבת דומה שנוסעת לאיי התמרים.  אופניים לעומת זאת, לא ממש נראים ברחבי העיר. זאת בניגוד לערים חכמות אחרות ברחבי העולם בהן אופניים הן כלי תחבורה שמככב אצל התושבים המקומיים, כנראה בגלל מזג האוויר הלוהט.

אנרגיה סולארית מחשמלת את דובאי

כפי שציינו, וכפי שכולנו יודעים, דובאי היא מעצמת נפט, אך הממשל המקומי עושה מאמץ מרשים לעבור אל אנרגיה סולארית והוא משקיע כסף רב בהקמה של שדות אשר יפיקו אנרגיה סולארית. הממשל בדובאי מתכנן שעד שנת 2030 אנרגיה מתחדשת תהווה כרבע מהחשמל בעיר. כבר היום, הממשל בדובאי יישם חלק מהתוכנית ואפשר לראות שתאורת הכבישים ברחבי העיר מבוססת על אנרגיה סולארית.

גורד שחקים ידידותי לסביבה

למרות מאגרי הנפט, הממשל בדובאי חושב על היום שאחרי ומוצא אסטרטגיות נוספות לשמירה על איכות חיים גבוהה של התושבים שלה, בנוסף, כמובן, לתועלת שזה מביא לאיכות הסביבה. לאחרונה, ישנם דיווחים על כך שבדובאי הולכים לבנות גורד שחקים, הראשון מסוגו, שיהיה ידידותי לסביבה. מה זה כולל? ובכן, מדובר בבניין שיתנשא לגובה של 312 מטרים ויהיו בו קומות מסתובבות, כלומר, יהיו במגדל טורבינות רוח וגם לוחות סולאריים שיספקו לו אנרגיה עצמאית ללא צורך להסתמך על אנרגיה חיצונית. המגדל הזה עוצב על ידי אדריכל איטלקי וכיאה לאמירויות, הוא יהיה הראשון מסוגו בעולם. את המגדל, בונה הממשל כחלק מתוכנית המיועדת להגן על מקורות המים וניהול נכון של משאבי הטבע והאנרגיה שיש למקום להציע.

אבו דאבי משקיעה באנרגיה ירוקה גם מחוץ לגבולותיה

בשנת 2016 הודיע הבנק הלאומי של אבו דאבי שהוא הולך להשקיע כ-10 מיליארד דולר בפרויקטים הקשורים לאנרגיה מתחדשת באפריקה ובאסיה. למרות מאגרי הנפט שיש לאמירויות הם מבינים את החשיבות של אנרגיה ירוקה ומתחדשת ובנוסף הם מבינים שזהו הכיוון שאליו העולם הולך ולכן, נראה שהם רוצים לקחת בזה חלק. הפרויקטים יתמקדו באזורים הנמצאים בין מערב אפריקה ומזרח אסיה, שם, לפי מחקר שערך הבנק, יש צורך בהשקעה ענקית של כ-48 טריליון דולר במהלך של 20 שנים בפרויקטים הקשורים לאנרגיה מתחדשת.

מעשנים? עישון בציבור יעלה לכם ביוקר

נראה שכחלק מהתוכנית לשימור איכות הסביבה ומניעת זיהום אוויר, הממשל בדובאי החליט גם להילחם בתופעת העישון. הממשל הגביל את העישון במקומות ציבוריים ומי שיעשן במקומות בהם העישון אסור צפוי לשלם קנס בגובה של כ-500 דירהם. העישון מותר אך ורק באזורים המיועדים לכך ומי שעובר על איסור זה צפוי לקבל קנס.

אנרגיה ירוקה ומתחדשת בדובאי
לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו!
Solarcell

צוות מומחים בעלי ניסיון בתכנון, התקנה והיכרות מעמיקה עם תהליכי הרגולציה בארץ. אנו עובדים בשקיפות ויושרה ומבטיחים לך יחס אישי וליווי מונגש לאורך הדרך. אם מעניין אותך לשמוע על הכנסה פאסיבית ועל המודלים הקיימים – אנו מזמינים אותך ליצור איתנו קשר כדי להכיר, לשמוע, להשמיע, להבין טוב יותר ולקבל החלטה שתיתן לך פתרון אופטימלי לצרכים שלך.

אז מה היה לנו בכתבה:
חייגו עכשיו דילוג לתוכן