החברה שזכתה במכרז להקמת מערכות סולאריות

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו!

ישראל נמצאת בשנים האחרונות בעיצומה של מהפכה ירוקה. משנה לשנה יותר ויותר בתים, חברות ומוסדות עוברים להתבסס על אנרגיית השמש הסולארית, הלוקחת את תפקידה של אנרגיית החשמל המסורתית. בדרך כלל הדבר נעשה באמצעות תאים פוטו וולטאים, אשר בהם מתבצעת האגירה של אנרגיית השמש וההמרה שלה לכדי חשמל שניתן להשתמש בו או לחלופין למכור לחברת החשמל.

הכירו את אנלייט אנרגיה

אנלייט אנרגיה היא אחת השחקניות המובילות בתחום האנרגיה הירוקה והמתחדשת בישראל. זוהי חברה ציבורית הפועלת מאז 2008 בתחומי האנרגיה והתשתיות. בין הפרויקטים שלה ניתן למנות ייזום, פיתוח, הקמה, מימון, ניהול ותפעול שורה ארוכה של מיזמים ופרויקטים בתחום, הן בישראל והן מחוצה לה. הנתונים מספרים על למעל ל-150 פרויקטים, בהספק כולל שעולה על 500 מגה ואט ובעלות הקמה שחוצה את הרף של שלושה מיליארד שקלים.החברה שזכתה במכרז להקמת מערכות סולאריות

בתנאים האלו, הזכייה האחרונה של החברה במכרז של רשות החשמל לא צריכה להפתיע יותר מדי. הנה כל מה שחשוב לדעת על הזכייה במכרז ועל הצפוי בעקבותיה בתחום החם הזה בשנים הקרובות.

מה החזון שמנחה את חברת אנלייט?

המכרז המדובר של רשות החשמל הוא הראשון מסוגו הנובע להקמה של מתקי ייצור פוטו וולטאים, וזאת על גבי מאגרי המים והגגות של החברות הרלוונטיות. במקרה של אנלייט, מדובר בייצור אנרגיה בעלת הספק מצטבר בגובה של 14 מגה וואט. רשות החשמל קבעה בתום המכרז תעריף העומד על 23.34 אגורות לקוט"ש, סכום הצמוד למדד המחירים לצרכן. התקופה הרלוונטית היא 25 שנה החל ממועד חתימת הסכם השימוש במאגר, כפי שמבוטא בחתימה מול רשות מקרקעי ישראל.

החברה דיווחה כי יישום הזכייה שלה במכרז ייעשה באמצעות הקמה של כמה פרויקטים במרכזם מערכות סולאריות הצפות על גבי מאגרי המים. הערכות החברה מדברות על אחזקה שוטפת של המתקנים בשותפות עם הגורמים המחזיקים בזכויות לקרקעות הספציפית, כאשר נתח החברה באחזקות יעמוד על לפחות 50% מהמתקנים.

כדי שהזכייה של החברה במכרז תמומש הלכה למעשה, עליה לעמוד בכמה דרישות בסיסיות שהגדירה רשות החשמל. מאנלייט נדרשת ערבות בנקאית בגובה של למעלה משני מיליון שקלים לצורך העמדת ערבות בנקאית. תנאי נוסף הוא קבלת אישור חיבור לרשת החשמל מחברת החשמל, וכן עמידה בכמה אבני דרך לצורך קבלת אישור חיבור וסנכרון לרשת מחברת החשמל. השלמת הצעדים האלו נדרשת תוך פרק זמן מקסימלי של 22 חודשים.

האם אנחנו צועדים צעד נוסף במהפכה הירוקה?

כפי שציינו מעלה, המכרז המדובר בו זכתה אנלייט אנרגיה אינו פועל בחלל ריק. בישראל ובעולם כולו הבינו בשנים האחרונות את יתרונות ההתבססות על חשמל סולארי המופק מאנרגיית השמש ואת ההיבטים הכלכליים והאקולוגיים שנלווים להם. הסיבה הראשונה לבצע את השינוי היא על מנת לצמצם את זיהום הסביבה, כאשר ייצור חשמל כפי שמתבצע היום מביא לפליטת פחמן דו חמצני וגזים רעילים אחרים לאוויר העולם. אלו יוצרים זיהום אוויר אשר הסביבה כולה נפגעת ממנה. בנוסף לכך ניתן לראות כיום שרשות החשמל נמצאת במשימה לא פשוטה להדביק את ייצור והפקת החשמל לביקוש, שרק עולה משנה לשנה. מצבה הכלכלי של רשות החשמל מורכב, עם חובות שהולכות ותופחות משנה לשנה.

לא ברור עד כמה המכרז המדובר יביא להשלמת המהפכה, אבל אין ספק שזהו משתנה אחד מני רבים הממשיך את המגמה המבורכת. הניסיון והידע הטכנולוגי של אנלייט מגדיל את הסיכויים לכך שהפרויקט יתבצע על הצד הטוב ביותר, תוך שהוא מביא בצורה יעילה למיקסום היכולות של האנרגיה הסולארית ולהפקתו בצורה שתאפשר ניצול משאב מהנפוצים ביותר שיש.

מדאיג: ההכנסות מהפקת חשמל סולרי צפויות להיפגע
לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו!
Solarcell

צוות מומחים בעלי ניסיון בתכנון, התקנה והיכרות מעמיקה עם תהליכי הרגולציה בארץ. אנו עובדים בשקיפות ויושרה ומבטיחים לך יחס אישי וליווי מונגש לאורך הדרך. אם מעניין אותך לשמוע על הכנסה פאסיבית ועל המודלים הקיימים – אנו מזמינים אותך ליצור איתנו קשר כדי להכיר, לשמוע, להשמיע, להבין טוב יותר ולקבל החלטה שתיתן לך פתרון אופטימלי לצרכים שלך.

אז מה היה לנו בכתבה:
חייגו עכשיו דילוג לתוכן