אנרגיה סולארית בישראל – שימושים נפוצים והיקפים

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו!

בשני העשורים האחרונים ישנה הבנה המעמיקה עם הזמן שהשימוש באנרגיית השמש הנה חיובית, מסייעת לסביבה וחוסכת גם לא מעט כסף. אם בעבר ראינו בעיקר משוגעים לדבר שפועלים כדי להקים לעצמם מערכת סולארית, כיום נראה אותה כמעט בכל מקום – על גגות אנשים פרטיים, על רפתות, במבני תעשייה ובכל מקום בו ישנה הבנה שאנרגיית השמש אינה מנוצלת מספיק. חשמל משמש אותנו ביום יום כמעט לכל דבר, והעלות שלו גבוהה במיוחד, אז מה אנחנו צריכים לעשות כדי שתהיה לנו מערכת סולארית בבית ועד כמה התופעה נפוצה? כל התשובות ועוד בהמשך.

היקפי השימוש באנרגיה סולארית בישראל ובעולם

מדינת ישראל הציבה לעצמה מטרה לייצר חשמל ירוק בהיקף של 30% מהצריכה הלאומית עד לשנת 2030. אנחנו עוד לא שם, אבל אין ספק שאנחנו מתקרבים למטרה בצעדי ענק, שהמדינה מעודדת עוד ועוד מפעלים, חקלאים ואנשים פרטיים לעשות שימוש בפאנלים סולאריים כדי לייצר חשמל בביתם. עם זאת, מבין המדינות המובילות ב-OECD ההישגים בהפקת אנרגיה מהשמש גבוהים בהרבה מישראל, ומכאן ניתן ללמוד שיש לנו עוד דרך ארוכה לעשות כדי להוביל בתחום, זאת למרות שאנחנו אחת המדינות ב-OECD שבורכה בשמש רבה. 

ההכרה בחשיבות הפקת האנרגיה מהשמש קיימת ברחבי העולם כולו, לכן ניתן לראות כיצד עוד ועוד מדינות מעודדות ומקימות פרויקטים לאומיים להגדלת ייצור החשמל באמצעות אנרגיה סולארית. הנתונים מראים כי ייצור האנרגיה הסולארית גדל פי 26 בעשור האחרון וכמו בישראל, גם בארצות הברית הוצבה מטרה ברורה של ייצור 45% אנרגיה ירוקה עד לשנת 2050. לצד ארצות הברית מדינות רבות נוספות פועלות כדי להגדיל את האנרגיה הירוקה מהשמש בתחומן, ובהן הודו, יפן ומדינות רבות אחרות באירופה. 

שימושים ביתיים באנרגיה סולארית מול תעשייתיים

חשמל הוא חשמל והפקתו דומה בשימושים ביתיים ותעשייתיים, אך אין ספק שמדובר על היקפים אחרים לגמרי. בתעשייה ניתן לראות הקמת שדות סולאריים על גגות מבנים תעשייתיים לשימוש במכונות ענק ולשם חיסכון משמעותי בהוצאות החברות, ובבתים נראה שימושים פשוטים וקלים יותר. 

בתחום התעשייה נעשה שימוש באנרגיה הסולארית להפעלת מכונות רבות, לתאורה ולהפעלת מחשבים רבים וחוות שרתים, בחקלאות הגגות הסולאריים ישמשו לתאורה, חימום והפעלת מכונות ובמשרדים הם ישמשו כדי להחזיק חדרי מכונות, להפעיל מחשבים ולספק תאורה, קירור וחימום בעת הצורך. לעומת זאת בבית הפרטי השימושים יהיו פשוטים בהרבה – הפעלת המקרר, המזגן, הפעלת חימום סולארי לבריכה והפעלה של מכונת הכביסה והמייבש. בבית השימוש יהיה גם עבור תאורה בבית ותאורת חוץ וכמובן קירור וחימום הבית בעונות השנה המתחלפות.  

מה נדרש על מנת להתחבר למערכת הפקת אנרגיה סולארית?

מי שרוצה להפוך את הגג שלו לגג סולארי צריך לבחון קודם את השטח עצמו – האם הוא פנוי מספיק כדי להתקין את הפאנלים, והאם החומר ממנו הגג עשוי יכול להחזיק את המערכת. מבנה עליו מתקינים את המערכת צריך להיות בעל טופס 4 וכמובן שאחד התנאים הוא שהמבנה יהיה מחוברת לרשת החשמל. גגות להם שטחים מוצללים גדולים באופן קבוע לא יוכלו להתאים, אם הם מוצללים חלקית אולי חלק מהגג יכול להתאים להתקנת המערכת. 

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו!
Solarcell

צוות מומחים בעלי ניסיון בתכנון, התקנה והיכרות מעמיקה עם תהליכי הרגולציה בארץ. אנו עובדים בשקיפות ויושרה ומבטיחים לך יחס אישי וליווי מונגש לאורך הדרך. אם מעניין אותך לשמוע על הכנסה פאסיבית ועל המודלים הקיימים – אנו מזמינים אותך ליצור איתנו קשר כדי להכיר, לשמוע, להשמיע, להבין טוב יותר ולקבל החלטה שתיתן לך פתרון אופטימלי לצרכים שלך.

אז מה היה לנו בכתבה:
חייגו עכשיו דילוג לתוכן