מקדונלנד'ס פותחת סניף ירוק ראשון בבריטניה

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו!

פיילוט חדש במקדונלדס, המותג האמריקאי החליט להצטרף לטרנד הירוק. סניף ראשון בבריטניה צפוי לפתוח את הטרנד. בקרוב בישראל? יצאנו לבדוק במה מדובר.מקדונלנד'ס פותחת סניף ירוק ראשון בבריטניה

רשת ותיקה – טרנדים חדשים

מקדולנד'ס, רשת המסעדות הפופולרית בישראל ובעולם, ידועה כמי שנוטה להכניס חידושים טכנולוגים למסעדותיה. הרשת, שהודיעה לאחרונה על העלאת מחירים בישראל (בין היתר בשל עליית מחירים הכלים החד פעמיים) הכניסה לפני שנים מספר את עמדות ההזמנה החדישות, המבוססות על מסכי מגע. ישראל הייתה מהמדינות הראשונות בעולם שבהן הוכנסה טכנולוגיה זאת כפיילוט, לפני שזה התרחב לעולם כולו. כעת, טרנד חדש וירוק צפוי לסחוף את הרשת.

אנרגיה נקייה יותר, במקדולנדס

בישראל, הדרך המובילה לייצור אנרגיה מתחדשת נעשית על ידי פנלים סולאריים (מערכת פוטו וולטאית). בבריטניה, לעומת זאת, במקומות רבים מייצרים אנרגיה נקייה באמצעים אחרים, כגון טורבינות רוח. אחת ממסעדות הרשת החליטה להפוך לירוקה במיוחד, כאשר המטרה היא להשתמש במאה אחוזים של אנרגיה ירוקה. על פי הדיווח, הסניף יוכל לפעול ללא צורך במקורות חשמל אחרים מלבד שתי טורבינות רוח גדולות, בשילוב מערכת סולארית בגודל של כ-90 מטרים רבועים. על מנת להקטין את צריכת האנרגיה, עוברת המסעדה תהליך של חיפוי הקירות באמצעים מבודדים. החומר המבודד הינו חומר בר קיימה, המבוסס בחלקו על צמר שמיוצר בבריטניה עצמה. כל זאת, בנוסף לשימוש בחומרי בנייה ממוחזרים.

סניף ירוק – לא רק באנרגיה

מכיוון שמדובר על סניף ירוק, שנועד לחסוך ולמעשה למנוע פליטה של מזהמים, תשומת לב הוקדשה לא רק לפנלים סולאריים ולטורבינות רוח. בנוסף לכך, מסרו מקורות במקדולנדס כי במסעדה נעשה שימוש בשלטי פרסום המיוצרים מ… קפה. פולי קפה שנשמרו לאחר ייצור הקפה לא הושלכו אלא הפכו לשילוט מאיר עיניים. ואם זה לא מספיק, אז גם המדרכות הצמודות לסניף ואף כביש הגישה נבנו ונסללו תוך שימוש בחומרים ממוחזרים. בין היתר, נעשה שימוש בפלסטיק ממוחזר וגומי מצמיגים שיצאו משימוש, נגרסו ומוחזרו.

אתגר אפס פחמן

לישראל יש לא מעט מה ללמוד מהבריטים, לפחות בכל מה שקשור עם חשיבה סביבתית. בארצה של המלכה אליזבט פועלת מועצה שתפקידה לעסוק בתחום של בנייה ירוקה, עם אפס פליטת פחמן. בארגון (UKGBC) מסבירים כי מטרתם לקדם סביבה נטולת פליטת פחמן, לאור ההחלטות שהתקבלו בהסכם פריז הנוגע לבעיית ההתחממות הגלובלית. מטרת הארגון להאיץ ולהוביל את תחום הבניה על בסיס חומרים ממוחזרים ומינימום פליטת פחמן, על מנת לעמוד ביעד של אפס פליטת פחמן עד לשנת 2050. הארגון מגדיר תקנים, מוציא המלצות, מקיים שיתופים פעולה עם גורמים שונים ומעניק תו איכות לבניינים שעומדים בעיקרון של בנייה עם אפס פליטת פחמן.

סניפי מקדולנדס ירוקים, גם בישראל?

הסניף הבריטי לא מיועד להיות יחיד מסוגו, כי אם ראשון בשרשרת ארוכה של מסעדות ירוקות. קשה להעריך אם בקרוב נראה סניפים מסוג זה גם בישראל, אולם היעד של רשת המסעדות שאפתני מאוד. על פי גורמים ברשת, בעשור הקרוב הם שואפים להפוך יותר מ-1000 מסעדות לירוקות וכך גם את המטה הניהולי ומשרדי החברה. סניף הפיילוט הבריטי אמור לייצג את מחויבות המותג לערכים סביבתיים ובני קיימא. בשולי הדברים נזכיר כי מבקרי המותג טוענים כי תעשיית גידול הבקר היא בין התעשיות המזהמות ביותר וכי יש לתת על כך את הדעת. כך או כך, נקווה שגם בארץ נוכל לבקר בקרוב במסעדות ירוקות יותר.

מקורות:
https://www.standard.co.uk/news/uk/mcdonald-s-shropshire-b971099.html
Welcome to UKGBC | UK Green Building Council

אולי יעניין אותך גם:

שטחי אגירה לחשמל סולארי תופסים תאוצה

תחזוקה של מערכת סולארית – כל מה שצריך לדעת מא' ועד ת'

האם המערכת הסולארית פטורה ממס? – תשובות לשאלות נפוצות

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו!
Solarcell

צוות מומחים בעלי ניסיון בתכנון, התקנה והיכרות מעמיקה עם תהליכי הרגולציה בארץ. אנו עובדים בשקיפות ויושרה ומבטיחים לך יחס אישי וליווי מונגש לאורך הדרך. אם מעניין אותך לשמוע על הכנסה פאסיבית ועל המודלים הקיימים – אנו מזמינים אותך ליצור איתנו קשר כדי להכיר, לשמוע, להשמיע, להבין טוב יותר ולקבל החלטה שתיתן לך פתרון אופטימלי לצרכים שלך.

אז מה היה לנו בכתבה:
חייגו עכשיו דילוג לתוכן