צילום אווירי מרחפן לתכנון ומעקב אחרי מערכות סולאריות

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו!

מערכות סולאריות הן מהחידושים המעניינים והחשובים ביותר של העשורים האחרונים. התרומה שלהן לחסכון באנרגיה ולשמירה על המאזן האקולוגי היא עצומה, הודות ליכולת להמיר את אנרגיית השמש לאנרגיה חשמלית זמינה וזולה. עם זאת, כניסתן של המערכות הסולאריות לחיינו זימנה אתגרים מסוג חדש, כמו למשל הצורך להתקין אותן בצורה אופטימלית ולאתר תקלות בזמן. בהקשר הזה משתמשים בעוד טכנולוגיה משוכללת – צילום אווירי.

תכנון מערכות סולאריות באמצעות צילומי אוויר

מערכות סולאריות נמצאות בשימוש נרחב. הן מותקנות הן על גגות של מבנים קטנים יחסית; מפעלים, מוסדות, מבני ציבור, מרכזים מסחריים, והן בחוות סולאריות, המתפרשות על פני שטחים עצומים של מאות ואלפי דונמים. ההשקעה הכלכלית במערכות סולאריות גדולה ולכן יש צורך לתכנן את התקנתן היטב. טרם התקנת המערכת יש לבצע מדידות מדויקות של השטח עליו יותקנו הפאנלים הסולאריים על מנת לא להיתקל בבעיות ביום ההתקנה. ביצוע המדידות וחישוב השטחים בהתבסס על צילום אווירי מרחפן נעשים בעלות נמוכה ומבטיחים שקט נפשי כמו גם ניצול מקסימלי של השטח הקיים לשימוש המערכת הסולארית.
לאחר ההתקנה ובעת ההפעלה הראשונה ניתן ורצוי להשתמש בצילום תרמי של הלוחות על מנת לוודא שהם עובדים כראוי. בדיקת התקינות באמצעות צילומי אוויר יכולה לחסוך הפסדים כלכליים ניכרים ולאתר בזמן פגמים באיכות ההתקנה. הצילומים עצמם נעשים תוך זמן קצר יחסית וכך מקבלים את התמונה המלאה במהירות וביעילות ואפשר לפעול כדי למטב את פעילות הלוחות הסולאריים.

בדיקות שוטפות של מערכות סולאריות

צילומי אוויר משמשים גם עבור בדיקות תקופתיות של מערכות סולאריות, במטרה לאתר פגיעות ותקלות ולתקן אותן כדי שהמערכת הסולארית תמשיך לפעול כראוי. יש לזכור כי לוחות סולאריים הם אלמנט רגיש, המושפע בקלות מתנודות בקרקע והדף אווירי (למשל, כתוצאה מפעילות לחימה באזור, סופות, משקעי מזג אוויר וכדומה). לכן, חשוב לבצע צילום אווירי על-ידי רחפן תרמי משוכלל, המבצע סריקה תרמו-גרפית ומאפשר להנפיק דו"ח מצב מדויק אודות מצב הלוחות הסולאריים באזור מסוים.

המפתח להצלחת הפרויקט תלויה במטיס הרחפן

כפי שאפשר להבין, מדובר בתהליכים מורכבים, המערבים צילומי אווירי וציוד מקצועי ייעודי. הבטיחו לעצמכם תוצאות מעולות על ידי בחירת מטיס רחפן מנוסה, המחזיק ברישיון הטסה וביטוח. בחירה בחברה המתמחה בתחומים אלו ויכולה להפיק צילומי אוויר איכותיים, היא הנכונה ביותר. כך תוכלו לקדם את הפרויקט החשוב לכם, תוך עמידה בלוח זמנים ועיון בדו"חות מפורטים שיסייעו לכם בקבלת ההחלטות.

 

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו!
Solarcell

צוות מומחים בעלי ניסיון בתכנון, התקנה והיכרות מעמיקה עם תהליכי הרגולציה בארץ. אנו עובדים בשקיפות ויושרה ומבטיחים לך יחס אישי וליווי מונגש לאורך הדרך. אם מעניין אותך לשמוע על הכנסה פאסיבית ועל המודלים הקיימים – אנו מזמינים אותך ליצור איתנו קשר כדי להכיר, לשמוע, להשמיע, להבין טוב יותר ולקבל החלטה שתיתן לך פתרון אופטימלי לצרכים שלך.

אז מה היה לנו בכתבה:
חייגו עכשיו דילוג לתוכן